Házená Poděbrady

Mladší žáci odehráli druhé kolo Středočeské ligy ve Vršovicích

Vršovice 10.4.2022

Další dva zápasy čekaly poděbradské házenkáře mladších žáků v Praze Vršovicích. Zde se utkali s týmy Sokola Vršovice B a Příbrami. Na oba zápasy nastoupili naši hráči se značným oslabením. Marodka postihla hned 5 hráčů. Zejména na pozici pivota chyběli dva zkušení hráči. Jakub Procházka, který oba hráče zastoupil byl velmi dobrou náhradou, s kterou mohou trenéři počítat i do dalších zápasů.

V prvním zápase nastoupili poděbradští hráči pro týmu Sokola Vršovice B a hned od počátku nenechali nikoho na pochybách, kdo bude v tomto zápase hrát prim. Všichni hráči hráli na svých pozicích zodpovědně. Samozřejmě někdy se nějaká chyba objevila, ale týmovostí a opět výborným výkonem brankáře Matěje Beneše, dokázali naši hráči chyby eliminovat. Hráči mladších žáků Házené Poděbrady se museli hned od počátku vyrovnat s poměrně přísným metrem, který nastavil rozhodčí. Dokonce se v jednu chvíli dostali i do dvojnásobného oslabeni. Taktickou hrou, však hráči dokázali tento monet překonat bez větší újmy. Velmi pozitivně, překvapil v tomto zápase trenéry Sebastian Martinec, hrající levou spojku. Mnohokrát se dokázal individuálně prosadit v obraně soupeře a přidat několik gólů. Po dobrém výkonu odcházeli hráči Házené Poděbrady ze zápasu s dobrou náladou a vítězstvím.

Na další zápas si musel tým mladších žáků Házené Poděbrady počkat 2 hodiny, aby nastoupil proti o poznání těžšímu soupeři, který přijel z Příbrami. Začátek utkání i celý první poločas byl zápas prakticky vyrovnaný. Rozhodčí byl znovu velmi přísný což bohužel poznal zejména David Kadeřábek, který byl hned dvakrát trestán dvouminutovým trestem. Za tyto tresty trenéři Davida nijak nekárali, protože šlo o tresty ze hry a navíc podle názorů trenérů byly opravdu přísné. I tomto poločase se lázeňský tým dostal do dvojnásobného oslabení, ale i tentokrát dokázal tuto klíčovou chvíli přečkat bez větší újmy. Pokyn trenéra byl pro dvojnásobné vyloučení jasný, držet u sebe co nejdéle míč. Ve druhém poločase, dostali hráči pokyn více střílet a více se drát přes obranu. Tento pokyn dodrželi. I v tomto zápase Matěj Beneš podržel tým vzadu v brance. Druhý poločas už tedy vyzněl pro poděbradské mladší žáky, stejně jako celý zápas.

Jak už je v týmu tradicí, za dva vítězné zápasy letěly dva rychlé špunty dětského šampáňa. V Praze nastoupili hráči v sestavě Matěj Beneš v brance. Filip Málek, Šimon Škoch, Sebastián Martinec, Václav Synek a David Kadeřábek hráli na spojkách. Na pravém křídle již tradiční opora Ondřej Beneš, kterého občas střídal Filip Urbánek. Na pivotu se nově osvědčil Jakub Procházka. Na levém křídle nastupovali Dan Urban a Saša Jevpak.

Všechny srdečně zveme na domácí zápasy, které budou 30.4.2022 od 9:00h na hřišti základní školy TGM na křižovatce ulic Palachova a dr M. Horákové.