Házená Poděbrady

První březnovou sobotu se v Poděbradech opět hrála miniházená

Po měsíční pauze se představila družstva mini a přípravky na domácím přípravném turnaji v Městské sportovní hale.

V sobotu 4. března 2023 pořádal házenkářský klub Házená Poděbrady další letošní přípravný turnaj miniházené. Turnaj, kterého se na dvou hřištích z původně přihlášených devíti nakonec zúčastnilo celkem sedm družstev, se hrál systémem každý s každým. Právě z důvodu snížení počtu účastníků, pořadatele navíc vložili do programu turnaje dvě dovednostní soutěže. Vždy tři vybraní z každému družstva, tak mohli získat medaili a diplom rychlosti střelby či střelecké soutěži. Své doposud získané házenkářské dovednost mohly velkému počtu přítomných diváků a fanoušků předvést jedno smíšená družstva Sparty Kutná Hora, dvě družstva HC Kolín a dívčí družstvo Házené Mělník. Domácí trenéři do turnaje nasadili i přes velkou marodku celkem tři týmy. Tým označený jako Poděbrady 1 byl téměř celý vytvořen z nejmladších dívek domácího klubu. Družstva s označení Poděbrady 2 a Poděbrady 3 byly naopak komplet v chlapeckém obsazení.

Všechny tři družstva nejmenších poděbradských házenkářek a házenkářů, opět procházela celým turnajem velice úspěšně, když jejich hra měla neskutečně vzestupnou tendenci, co se týče postupného zlepšování jednotlivých herních dovedností. Velkou pochvalu za své výkony zaslouží děti z týmu Přípravky, kteří byli díky své bojovnosti rovnocennými soupeři všem zúčastněným družstvům. V průběhu všech utkáních dokázali svěřenci trenérů Tomáše Vejvara, Hany Vejvarové a Radovana Kobyláka opět vstřelit mnoho branek a na druhé straně předvedli poděbradští brankáři nespočet pěkných zákroků před zraky svých fanouškům z řad rodičů a kamarádů. Opět v průběhu celého turnaje platilo pravidlo, že všechny děti dostaly „absolutně“ stejné prostor ve hře, když i na postu brankáře se postupně vystřídaly všechny děti. Na konci turnaje byly všechny zúčastněné týmy odměněny za předvedené výkony sladkou odměnou.

V dovednostních soutěžích velice dobře obstáli domácí, když soutěž v rychlosti střelby komplet ovládli. Z prvního místa se mohla radovat Nikola Festová, na druhé místě a stříbrnou medaili získal Jáchym Veselý a bronz získal člen domácí přípravky Filip Svoboda. Velice napínavou střeleckou soutěž ovládla kolínská Lucie Jechová, na druhém místě a stříbrnou medaili získal domácí Kristian Macan, třetí skončil opět kolínský Antonín Beneš.

Velké poděkování patří také devíti chlapcům z družstev staršího a mladšího žactva, Matěji Benešovi, Ondrovi Benešovi, Petru Čížkovi, Davidu Kadeřábkovi, Mikuláši Beranovi, Šimonu Škochovi, Adamu Bradnovi, Davidu Macanovi a Filipu Málkovi, kteří se skvěle zhostili pozice organizátorů a  rozhodčích a celý turnaje, tak mohl bez proběhnout problémů. Velký díky patří také Tomáši Černému, který se opět na jedničku zhostil funkce moderátora a časoměřiče.

Jednotlivé poděbradské týmy nastoupily v následujícím složení:

Házená Poděbrady 1:

Tereza Týmová, Nikola Festová, Anežka Černá, Nicole Sollier, Rozárka Černá, Martina Pokorná, Nikol Beranová a jediný chlapec Matěj Černý

Házená Poděbrady 2:

Jakub Bradna, Kristian Macan, Petr Továrek, Jáchym Veselý, Maxmilián Krejčí, Martin Řehák a Štěpán Rathouský

Házená Poděbrady 3:

Marek Bartoníček, Jan Bulíček, Antonín Loudil, Jakub Loudil, Vojtěch Nechvíl, Filip Mansour a Filip Svoboda

Všem dětem děkujeme za reprezentaci našeho klubu a rodičům za podporu v hledišti, kterým také děkujeme za podporu dětí při jejich sportování.

Do házenkářského klubu stále probíhá celoroční nábor chlapců a dívek ročníků (2009 – 2015), více info na klubové webu www.hazenapodebrady.cz, případně tel. 603 343 096