Házená Poděbrady

Starší žáci odehráli dvě utkání v Úvalech

Další dva soupeři čekali na tým starších žáků klubu Házená Poděbrady v sobotu 5.11.2022 v Úvalech. Na zápasy přijeli bez jedné z opor týmu Filipa Málka, avšak i tak bojovali o dobrý výsledek.

V prvním zápase nastoupili pro týmu Jiskra Zruč nad Sázavou. Během tréninků upozorňovali trenéři hráče na to, že tým Zruče je těžký soupeř. Přesto hráči opět vršili své tradiční chyby, kterými jsou špatné nahrávky, špatné zpracování míče z nahrávky a obrana. V obraně opět začali hráči vršit chyby, které vedly nakonec ke dvojímu dvojnásobnému vyloučení. Trenéři si pak vzali oddechový čas a připomněli hráčů to co cvičili na trénincích. Hráči pak obranu zlepšili, ale stále je trápily nepřesné nahrávky, ze kterých soupeř těžil rychlé útoky. Po prvním poločase tak ztráceli 6 gólů. V e druhém poločase se zlepšily i přihrávky, a navíc se k výbornému výkonu vybičoval brankář týmu Matěj Beneš. Ve druhém, již vyrovnaném poločase, hráči i v některých chvílích i stahovali náskok. Nakonec druhý poločas byl vyrovnaný i co do skóre, a tak díky prohranému prvnímu poločasu odešli naši hráči s porážkou.

Ve druhém zápase čekalo tým starších žáků družstvo z SK Hudlice. S tím to družstvem hráli naši hráči vyrovnaný zápas již od začátku a spíše si udržovali náskok. Zápas byl opravdu bitvou. Naši hráči bojovali a snažili se nedělat velké chyby. Po první půlce vedli o 4 góly. V druhém poločase opět přišly problémy s nahrávkami. Soupeř nakonec díky tomu náskok stáhnul. Nakonec náš tým prohrál o jediný gól 22:21.

V turnaji se opět projevili základní nedostatky. Těmi jsou obranná činnost a nahrávky. Následující tréninky budou na tyto činnosti zaměřené.

Tým starších žáků nastoupil ve složení Matěj Beneš, Ondřej Beneš, Petr Čížek, Šimon Škoch, Oleksander Evpak, Erik Sidibe, Jakub Procházka, Sebastian Martinec, David Kadeřábek, David Macan. Na lavičce byli trenéři Jiří Myslivec a Dalibor Macan.