Házená Poděbrady

Dívky odehrály první utkání proti výhradně dívčímu družstvu Sparty Kutná Hora

V pondělí 16. května od 17 hodin nově tvořící se tým dívek Házené Poděbrady v rámci tréninku odehrál přípravné utkání s družstvem dívek Sparta Kutná Hora. Utkání se uskutečnilo na venkovním hřišti Sparty Kutná Hora v ulici Tyršova. Pro Poděbradské házenkářky to byl vůbec první zápas, ve kterém se střetly týmem, který byl tvořen výhradně z dívek. Utkání po dohodě trenérů se hrálo vzhledem velkému vedru 4 x 10 min. Pro poděbradské holky to byla taková první zkouška, co je čeká v podzimní části Středočeské ligy žákyň, kterou obě družstva budou hrát. V sestavě soupeřek bylo hned několik hráček, které již mají s velkou házenou větší zkušenost a to i vzhledem k větší herní vyspělosti bylo od začátku utkání znát. Nicméně pro herní růst všech poděbradských házenkářek bude hodně důležité sehrát co nejvíce utkání proti starším a zkušenějším soupeřkám.

V poděbradském týmu se postupně vystřídalo všech 11 zúčastněných hráček, naší branku po celý zápas zajišťovala Jana Pýchová, která začíná při utkáních využívat zkušenosti, které získává v rámci speciálních brankařských tréninků. Brankařské tréninky náš klub organizuje každý týden pod odborným dohledem krajského trenéra Martina Dohnala. Trenéři věří, že v budoucnu bude Jana díky tomu opravdovou oporou dívčího družstva. Na pozicích spojek se v utkání nejvíce zabydlelo kvarteto Anežka Thérová, Adriana Skokanová, Eliška Farkačová a Eliška Teperová, nutno poznamenat, že se všechny dokázaly střelecky prosadit, i když na střelecké efektivitě budou muset všechny hodně zapracovat. Na postu pivotky se postupně střídaly Aneta Navrátilová a Tereza Pospíšilová, které se zde snažily využívat své fyzické předpoklady do pěkných střeleckých pozic. Na křídelních pozicích do utkání postupně vlétávaly Anička Mrázová, Michaela Šmídová, Luisa Kociánová a Anežka Černá, která v současné době teprve prvním rokem minižačka.

Na utkání z důvodu nemoci nemohly odjet sestry Lucie a Andrea Brožovy. Na všech poděbradských házenkářkách bylo vidět obrovské nadšení a zaujetí do hry. Velkou výhodou týmu dívek je fakt, že družstvo v současné době disponuje hned třemi levorukými hráčkami.

Trenér družstva dívek Tomáš Vejvar a vedoucí družstva Oldřich Thér byli velice rádi, že si holky v rámci tréninku mohly proti dívčímu týmu Sparty Kutná Hora zahrát a již se těší na odvetu, která proběhne v nejbližší době v Poděbradech.