Házená Poděbrady

Mladší žákyně zahájily sezónu v Hudlicích

V neděli 3. 9. 2023 jako první zahájil svou mistrovskou soutěž nově tvořící se tým mladších žákyň, když odcestoval ke dvěma utkáním v rámci Středočeské ligy mladšího žactva – Dívky do vzdálených Hudlic. Ve zdejším útulném areálu, který můžeme místním pouze závidět, se Poděbradská děvčata postupně utkala s ryze dívčím družstvem TJ Turnov a domácími Hudlicemi, které měly v kádru také 2 chlapce. Nutno konstatovat, že systém soutěží mladšího žactva, který nastavil Středočeský svaz házené bez komunikace s oddíly, není vůbec progresivní pro další posun dívčí házené ve Středních Čechách.

Celý tým si v úvodním kole nevedl vůbec špatně, i když pro velkou většinu Poděbradských mladších žákyň to byly opravdu první dva zápasy „velké“ házené v kariéře. V prvním utkání poděbradské dívky narazily na trochu zkušenější tým Turnova, který byl mnohem přesnější ve střelbě, a zaslouženě zvítězily v poměru 7:19. Poděbradské může mrzet velké množství neproměněných jasným brankových příležitostí při střelbě z brankoviště, nicméně pro trenérský tým je velmi pozitivní, že se dobrých střeleckých pozic dokáží jejich svěřenkyně dostat a věří, že v příštích utkání to přinese i více vstřelených branek.

V druhém utkání s domácím týmem Poděbradským mladším žákyním střelecky vyšel úvod utkání, když rychle vedly 4:1, pak však začal úřadovat jeden z domácích chlapců, který byl na síly ještě málo zkušených poděbradských dívek a osmi brankami pohlídal vítězství domácího smíšeného týmu.

Sestava a statistiky týmu žákyň Házená Poděbrady : Lucie Zázvůrková – Mrázová Anna (1 branka), Kosinová Barbora (7), Baumgartnerová Kristýna (3), Festová Nikola (1), Čiháková Hana, Hazdrová Kristýna, Sollier Nicole, Zeman Amy, Černá Anežka a Černá Rozárka. Trenéři: Tomáš Vejvar, Hana Vejvarová

Celý turnaj lze hodnotit pouze pozitivně, vzhledem postupnému hernímu růstu a získávání zápasových zkušeností a také týmovému a kamarádskému přístupu celého poděbradského družstva. Dívky budou mít v rámci této soutěže možnost získat tolik potřebné zkušenosti, které se jim v budoucnu určitě budou hodit, trenéři věří, že již brzy přijde první vítězství v mistrovské soutěži. Co dodat – NEVER GIVE UP!!! – Nikdy se nevzdávej. Všem poděbradským házenkářkám a děkujeme za reprezentaci našeho klubu.

Další kolo Středočeské ligy sehrají Poděbradské mladší žačky na domácím hřišti u ZŠ TGM Poděbrady – město v neděli 24.9.2023