Házená Poděbrady

Dívky a minižáci odehráli další turnaj ve Zruči n./S.

V sobotu 7. května 2022 mělo na programu svůj další turnaj Středočeské ligy minižactva 6+1, družstvo dívek a minižáků, když tentokrát zavítalo na venkovní hřiště Jiskry Zruč n./S.

V rámci tohoto kola se náš tým měl postupně utkat s týmy Sokola Kostelec n./L., Sokola Úvaly a domácí Jiskry Zruč n./S., nicméně vše bylo nakonec úplně jinak. Tým Kostelce se z důvodu velké marodky turnaje nezúčastnil. Díky tomu dle nového rozlosování turnaje měli být našimi soupeři týmy Sokola Úvaly 2, Sokola Úvaly 1 a domácí Jiskra Zruč n./S. Bohužel ani tato změna nebyla naplněna, když hlavní příčinou byla nepřízeň počasí. Na turnaji jsme se tedy utkali pouze s týmy Sokola Úvaly 1 a Sokola Úvaly 2, poslední utkání s domácí Jiskrou vzhledem k dešti a nebezpečnému kluzkému povrchu hřiště bylo zrušeno.

V průběhu obou utkání se postupně představilo všech 13 poděbradských chlapců a dívek, na všech bylo vidět opět obrovské zaujetí pro hru, velká snaha při provádění házenkářských dovedností, které se doposud při tréninku naučili. V útočné fázi se z chlapců nejvíce dokázalo prosadit trio Mikuláš Beran, Kristian Macan a Vítězslav Pokorný, u dívek pak to byla trojice Andrea Brožová, Eliška Farkačová, Tereza Pospíšilová. Velký problém všem našim hráčkám a hráčům dělal návrat do obrany, což byla voda na mlýn rychlým a běhavým hráčům obou Úvalských týmů, kteří většinu svých branek vstřelili právě z rychlého útoku či protiútoku. V brance dostala rovnoměrně příležitost dvojice Adam Bradna a Jana Pýchová, kteří se pomalu při jednotlivých utkání snaží předvádět brankařské dovednosti, které získávají v rámci brankařských tréninků pod vedením krajského trenéra M.Dohnala.

Vystoupení všech zúčastněných na tomto turnaji lze hodnotit pouze pozitivně, protože všichni na těchto turnajích získávají tolik potřebné praktické zápasové zkušenosti, které při sebelepším tréninku získat nemohou.

Opět děkujeme rodičům za podporu dětí v hledišti.

Další utkání odehraje tento smíšený tým v sobotu 21.5.2022 v Bělé p.Bezdězem

Dívky také budou mít možnost odehrát v rámci pondělního tréninku přípravné utkání proti dívkám Sparty Kutná Hora (16.5.2022 od 17 hod v Kutné Hoře)

Poděbradské tým vedený trenérem Tomášem Vejvarem nastoupil v následujícím složení:

Házená Poděbrady:

Dívky: Tereza Pospíšilová, Andrea Brožová, Eliška Teperová, Eliška Farkačová, Aneta Navrátilová a Jana Pýchová

Chlapci: Mikuláš Beran, Kristian Macan, Vítězslav Pokorný, Adam Bradna, Ondřej Škopek, Adam Pošík a Ondřej Víša