Házená Poděbrady

Dívky a minižáci opět zkusili „velkou“ házenou

3.4.2022

V neděli 3.4.2022 vyrazil tým minižáků a nově se tvořící tým dívek na již druhý turnaj „velké“ házené 6+1 v jejich kariéře. Dějištěm turnaje byla sportovní hala v Úvalech, kde místní házenkářský klub uspořádal turnaj Středočeské ligy házené 6+1 pro kategorii minižactva. Dalšími účastníky turnaje byly smíšené týmy Sokola Bělé p./B. a Sparty Kutná Hora, pro které to bylo také jedno z prvních seznamování s „velkou házenou“.

Trenérům Hance Vejvarové a Tomáši Vejvarovi se podařilo i přes nemoci pro tento turnaj nominovat hned 15 svých svěřenců, osm dívek a sedm chlapců. Všechny děti dostaly v jednotlivých utkání absolutně stejný prostor ve hře, tedy vždy v každém utkání odehrál jeden poločas tým složený výhradně z dívek a druhou polovinu utkání vždy chlapecký tým.

V průběhu všech zápasu mohli být diváci v hale svědky velkého množství povedených útočných akcí či pěkných zákroku brankářů. V brance se průběhu turnaje střídaly u chlapců Adam Bradna a u dívek Jana Pýchová, a nutno konstatovat, že předvedli celou řadu pěkný brankařských zákroků a aktivně se zapojovali do hry. U obou bylo vidět obrovské zlepšení, vzhledem k tomu, že oba se zúčastňují pravidelných brankařských tréninků pod vedením krajského trenéra p. Dohnala, který byl mimochodem také na zápasech přítomen.

U družstva dívek zaslouží pochvalu za předvedenou hru všechny zúčastněné aktérky, když pozici křídel a pivotky si postupně vyzkoušela Tereza Pospíšilová, Andrea Brožová a Aneta Navrátilová. Na pozicích spojek se v tomto turnaji zejména zahrály Eliška Teperová, Lucka Brožová, Eliška Farkačová a Anežka Thérová. Nutno poznamenat, že trenéři budou obsazení jednotlivých postů v jednotlivých turnajích pravidelně měnit. Střelecky se v tomto turnaji dokázaly nejvíce prosadit Anežka Thérová a Eliška Teperová.

Družstvo chlapců, které odehrálo všechna svá utkání v obrovském tempu a zejména čtveřice Víťa Pokorný, Štěpán Cícha, Mikuláš Beran a Kristian Macan bylo díky své rychlosti pro své soupeře absolutně k neudržení a dokázali vstřelit velké množství branek. Také další členové týmu Adam Pošík a Jakub Bradna postupně plnili pokyny trenérů, jak v obranné, tak útočné fázi.

Všechny děti zaslouží od obou trenérů velkou pochvalu za bezproblémové zvládnutí změn v pravidlech „velké“ házené, které jsou značně odlišné pravidel v miniházené. Velké poděkování také patří rodičům a fanouškům, kteří malé poděbradské házenkáře a házenkářky během celého turnaje hlasitě podporovali.