Házená Poděbrady

Dívky a minižáci poprvé vyzkoušeli „velkou“ házenou

V neděli 13.2.2022 vyrazil tým minižáků a nově se tvořící tým dívek klubu Házená Poděbrady na vůbec první turnaj „velké“ házené 6+1 v jejich kariéře. Dějištěm turnaje byla velmi útulná Městská sportovní hala v Bělé pod Bezdězem, kde místní házenkářský klub Sokol Bělá pod Bezdězem uspořádal opět velmi povedený turnaj pro kategorii minižactva. Dalšími účastníky turnaje byly smíšené týmy Sokola Úvaly a Házené Mělník, pro které to bylo také první seznamování s „velkou házenou“.

Poděbradský tým se opět asi jako všechny sportovní kluby v České republice v současné době musel potýkat i pro tento turnaj se značnou absencí dětí, která je způsobena zejména častými karanténami a nemocemi hráčů a hráček.

Nicméně se trenérům Hance Vejvarové a Tomáši Vejvarovi podařilo pro tento turnaj nominovat hned 14 svých svěřenců, sedm dívek a sedm chlapců. Toto bylo ideální pro vytvoření dvou šestek s jedním brankářem a jedné brankářky, které dostaly v jednotlivých utkání absolutně stejný prostor ve hře, tedy vždy v každém utkání odehrál polovinu poločasu tým složený výhradně z dívek a druhou polovinu chlapecký tým.

V první utkání turnaje nám bylo soupeře družstvo Sokola Úvaly, které ve své středu mělo jedince, kteří již s velkou házenou mají zkušenost, nicméně díky zaujetí do hry celého poděbradského týmu to nebylo až tak znát. V průběhu celého zápasu mohli být diváci v hale svědky velkého množství povedených útočných akcí či pěkných zákroku brankářů. Podobný průběh měla i další dvě utkání, tedy s týmy Házená Mělník a domácího Sokola Bělá p. Bezdězem.

V brance se průběhu turnaje střídaly u chlapců Adam Bradna a u dívek Jana Pýchová, a nutno konstatovat, že předvedli celou řadu pěkný brankařských zákroků a aktivně se zapojovali do hry. U družstva dívek zaslouží pochvalu za předvedenou hru všechny zúčastněné aktérky, když pozici křídel a pivotky si postupně vyzkoušela Nikola Festová, Andrea Brožová a Aneta Navrátilová. Na pozicích spojek se v tomto turnaji zejména zahrály Eliška Teperová, Lucka Brožová a Anežka Thérová. Nutno poznamenat, že trenéři budou obsazení jednotlivých postů v jednotlivých turnajích pravidelně měnit. Střelecky se v tomto turnaji dokázaly nejvíce prosadit Anežka Thérová a Eliška Teperová.

Ještě větší překvapení pro poděbradské trenérské duo bylo vystoupení družstva chlapců, které odehrálo všechna svá utkání v obrovském tempu a zejména trio Štěpán Cícha, Mikuláš Beran a Kristian Macan bylo díky své rychlosti pro své soupeři absolutně k neudržení a dokázali vstřelit velké množství branek. Také další členové týmu Adam Pošík, Ondra Škopek a Jakub Bradna postupně plnili pokyny trenérů, jak v obranné, tak útočné fázi.

Všechny děti zaslouží od obou trenérů velkou pochvalu za bezproblémové zvládnutí změn v pravidlech „velké“ házené, které jsou značně odlišné pravidel v miniházené.

Velké poděkování také patří rodičům a fanouškům, kteří malé poděbradské házenkáře a házenkářky během celého turnaje hlasitě podporovali. Na konci turnaje byly všechny zúčastněné týmy odměněny za předvedené výkony pohárem a sladkou odměnou.

Pozvánka: 

Klub Házená Poděbrady pořádá v Městské sportovní hale přípravný turnaj miniházené 4+1

sobota 26.2.2022 od 9 hod –  kategorie minižactva

Všichni jste srdečně zváni!!!