Házená Poděbrady

Minižáci zavítali do Posázaví.

V neděli 21. 11. 2021 se dvě družstva minižactva zúčastnila 5. kola Středočeské ligy minižactva miniházené 4+1, které pořádal tradiční středočeský házenkářský klub Jiskra Zruč nad Sázavou. V místní házenkářské hale měli začínající Poděbradské házenkářky a házenkáři možnost poměřit své doposud získané házenkářské dovednosti se stejně starými dětmi z týmů Ledče nad Sázavou, Spartaku Příbram, Sokola Libčice nad Vltavou a domácího Jiskry Zruč nad Sázavou. Tohoto turnaje se zúčastnilo i přes velkou klubovou marodku celkem 17 dětí. Tak měli oba trenéři opět možnost vytvořit jeden ryze dívčí a druhý chlapecký tým. Obě družstva odehrála celkem 4 utkání a trenéři se snažili, aby všechny děti dostaly stejný prostor ve hře. Jak už bývá tradicí pozici brankáře či brankařky měly v průběhu turnaje možnost si vyzkoušet všechny děti a nutno poznamenat, že se někdo v brance vůbec neztrácel. Za zmínku určitě stojí první vstřelené branky, které si v rámci tohoto turnaje měli možnost si „zapsat“ Eliška Teperová, Šimon Cícha a Adam Pošík. Velice pěkný pohybem po hřišti, ať už s míčem či bez nej se předvedla Anička Mrázová a Anežka Černá. U chlapců se velice dobře předvedli Miki Beran a Víťa Pokorný, kteří v našem klubu začali trénovat teprve na začátku října tohoto roku.

Také v hledišti opět nechyběla velké podpora z řad rodičů či prarodičů, kteří opět museli vidět obrovský herní posun všech zúčastněných dětí.

Tým dívek do turnaje ve Zruči nad Sázavou nastoupil ve složení: Anežka Černá, Rozárka Černá, Nikola Festová, Anička Mrázová, Alžběta Mrázová a Eliška Teperová. Za to tým chlapců byl mnohem početnější, když nastoupil v sestavě: Šimon Cícha, Martin Řehák, Rosťa Svoboda, Mikuláš Beran, Vítězslav Pokorný, Jakub Bradna, Adam Bradna, Štěpán Cícha, Adam Pošík a Vladimír Obrazcov. Všem děkujeme za vynikající reprezentaci našeho klubu.