Házená Poděbrady

Minižactvo pořádalo přípravný domácí turnaj miniházené 4+1

Tomáš Vejvar 20.1.2024

V sobotu 20. ledna 2024 měly možnost děti z kategorie minižactva odehrát svůj letošní první domácí turnaj miniházené 4+1. Turnaj se tradičně uskutečnil v Poděbradské městské hale. Turnaje se zúčastnily družstva Liberec Handball 1 a 2, Sk Hudlice, TJ Turnov, Házená Mělník 1 a 2, Jiskry Zruč n. S., HC Pardubice a celkem tři týmu pořádající Házené Poděbrady. Turnaje se tedy a přes velkou nemocnost aktivně zúčastnilo celkem osmnáct malý poděbradských házenkářek a házenkářů. Každý ze zúčastněných týmu v rámci turnaje odehrál šest utkání.

Všechny tři družstva nejmenších poděbradských házenkářek a házenkářů, opět procházela celým turnajem velice úspěšně, když tentokrát měla možnost se utkat se soupeři, se kterými nehrají pravidelnou krajskou soutěž. Nutno poznamenat, všichni tyto soupeři se podíleli na velice kvalitním turnaji. V průběhu všech utkáních dokázali svěřenci trenérů Hany Vejvarové, Tomáše Vejvara a Radovana Kobyláka opět vstřelit mnoho branek a na druhé straně předvedli poděbradští brankáři nespočet pěkných zákroků před zraky svých fanouškům z řad rodičů a kamarádů. Opět v průběhu celého turnaje platilo pravidlo, že všechny děti dostaly „absolutně“ stejné prostor ve hře, když i na postu brankáře se postupně vystřídaly téměř všechny děti. Na konci turnaje byly všechny zúčastněné týmy odměněny za předvedené výkony sladkou odměnou.

Velké poděkování patří také pěti dívkám z družstev starších a mladších žákyň, Janě Pýchové, Eleně Káninské, Nele Helekalové, Anně Mrázové a Anežce Černé, které se skvěle zhostili pozice rozhodčích a celý turnaje, tak mohl bez proběhnout problémů.

Jednotlivé poděbradské týmy nastoupily v následujícím složení:

Házená Poděbrady 1:

Martin Řehák, Vojtěch Nechvíl, Jakub Loudil, Antonín Loudil, Maxmilián Kulich, Filip Mansour

Házená Poděbrady 2:

Jan Bulíček, Šimon Cícha, Štěpán Rathouský, Petr Slavík, Filip Svoboda, Tomáš Baumgartner

Házená Poděbrady 3:

Rozárka Černá. Alžběta Mrázová, Barbora Víšová, Nikol Beranová, František Duchek, Maxmilián Krejčí

Celý turnaj lze hodnotit pouze pozitivně, vzhledem postupnému hernímu růstu a získávání zápasových zkušeností. Holky a Chlapci mají v rámci těchto turnajů možnost získat tolik potřebné zkušenosti, které se jim v budoucnu určitě budou hodit. Co dodat – NEVER GIVE UP!!! – Nikdy se nevzdávej. Všem poděbradským házenkářům děkujeme za vzornou reprezentaci našeho klubu.

Do týmu minižactva (r. 2013-2014) probíhá celoroční nábor. Více informací získáte na klubovém webu hazenapoděbrady.cz, případně tel. 603 343 096