Házená Poděbrady

Mladí poděbradští házenkáři zajeli v rámci Středočeské ligy minižactva do Kutné Hory

17.10.2021

Hned dvě družstva kategorie minižactva vyslal poděbradský házenkářský klub v sobotu 16.10.2021 do turnaje 3. kola Středočeské ligy miniházené 4+1, které pořádala Sparta Kutná Hora. Samotný turnaj se uskutečnil v kutnohorské hale Bios za účasti hned třech týmu domácí Sparty, po dvou týmech Házené Poděbrady, Házené Mělník a Sokola Kostelce n./L. a jednom družstvu HC Kolín.

V průběhu celého turnaje, jak už to bývá tradicí z  turnajů předešlých, obě družstva podávala zápas od zápasu lepší a lepší výkon, když se každý snažil plnit pokyny trenérů. Také v tomto turnaji měli možnost si odbýt premiéru hned dva hráči poděbradského týmu. V družstvu označeném jako číslo jedna to byl Vítězslav Pokorný a v týmu číslo dvě nejmladší člen družstva Martin Řehák. Nutno poznamenat, že oba dva zvládli svůj debut na jedničku.

Vzhledem ke značné marodce nebyly oba týmy bohužel kompletní, nicméně všechny děti, které se tohoto turnaje zúčastnily, předvedly své házenkářské dovednosti, které se na tréninku do této doby naučily. Také v tomto turnaji se trenéři snažili všem mladým poděbradským házenkářům dát co největší prostor ve hře. Například pozici brankáře si postupně v jednotlivých utkání vyzkoušeli téměř všichni přítomní hráči.

Opět jak už se stalo tradicí, vidělo házenkářské pokroky malých poděbradských házenkářek a házenkářů velký počet fanoušků z řad rodičů, prarodičů či sourozenců.

Sestava a branky družstva Házená Poděbrady1 : Vladimír Obrazcov, Sunny Molhanec, Adam Bradna, Jakub Bradna, Vítězslav Pokorný a Kristan Macan

Sestava a branky družstva Házená Poděbrady2 : Lucie Brožová, Andrea Brožová, Adam Pošík, Ondřej Víša, Barbora Víšová, Alžběta Mrázová, Rostislav Svoboda a Martin Řehák