Házená Poděbrady

Nově tvořící se tým dívek společně s minižáky odehrál další turnaj v Úvalech

24.dubna 2022

V neděli 24. února 2022 měl nově tvořící se tým dívek a tým minižáků možnost odehrát další turnaj „velké“ házené a to v rámci Středočeské ligy minižactva 6+1. v Úvalech. Na tomto turnaji se postupně střetla s domácím týmem Sokola Úvaly, Lions Hostivice a Sokolem Kostelec n./L. 

Také tento turnaj byl hned pro několik poděbradských házenkářek a házenkářů „úplně“ první seznámení s velkou házenou, když poprvé si házenou na velkém hřišti vyzkoušeli u dívek Anička Mrázová a Adriana Skokanová a chlapců Vláďa Obrazcov. Stejně jako v předchozích turnajích všechny zúčastněné hráčky a hráči dostali téměř stejný prostor ve hře, když vždy polovinu každého utkání odehrál dívčí tým a druhou tým smíšený. To bylo zapříčiněno značnou marodkou týmů minižáků.

V průběhu všech utkáních nelze odepřít všem poděbradským hráčkám a hráčům snaha a bojovnost, nicméně také nutno říct, že všechny čeká mnoho a mnoho práce tréninku.

Lucka Brožová v útočné akci

V první utkání turnaje nám bylo soupeřem družstvo Lion Hostivice, které hrálo velice rychlou a jednoduchou házenou. V průběhu celého zápasu mohli být diváci v hale svědky velkého množství povedených útočných akcí či obraných zákroků. Podobný průběh měla i další dvě utkání, tedy s týmy Sokola Kostelec a domácího Sokola Úvaly. V poděbradském dívčím týmu se velice dobře na postu pivota uvedla Terka Pospíšilová a na střední spojce Anežka Thérová, kterou v posledním zápase velice dobře zastoupila Lucka Brožová. Velkou pochvalu také zaslouží Adriana Skokanová, která po dvou trénincích se vůbec na hřišti neztrácela a byla více než platnou hráčkou týmu. Také nejmladší hráčka dívčího týmu Anička Mrázová ukázala svou bojovností, že bude velmi důležitou hráčkou dívčího týmu. Z chlapců se svou rychlostí a dravostí dokázal nejvíce prosazovat Štěpán Cícha, který společně s Vláďou Obrazcovem byly nejefektivnějšími hráči chlapeckého týmu a to zejména v posledním utkání s domácími Úvaly. V brance se průběhu turnaje již tradičně střídali u chlapců Adam Bradna a u dívek Jana Pýchová, a nutno konstatovat, že předvedli celou řadu pěkný brankařských zákroků a aktivně se zapojovali do hry, samozřejmě pevně věříme, že díky speciálním brankařským tréninkům, které náš klub našim brankařům zajištuje, budou se oba ještě více zlepšovat.

Velké poděkování také patří rodičům a fanouškům, kteří malé poděbradské házenkáře a házenkářky během celého turnaje hlasitě podporovali.

Příprava na další utkání

Další turnaj velké házené odehraje tým dívek a minižáků 7. května ve Zruči nad Sázavou

Sestava týmu Házená Poděbrady:

Pýchová Jana, Bradna Adam – Aněžka Thérová, Tereza Pospíšilová, Eliška Farkačová, Anna Mrázová, Aneta Navrátilová, Eliška Teperová, Adriana Skokanová, Lucie Brožová, Andra Brožová, Štěpán Cícha, Vladimír Obrazcov, Jakub Bradna, Ondřej Škopek a Adam Pošík.