Házená Poděbrady

Poslední turnaj Středočeské ligy odehrál tým minižáků a dívek na domácím hřišti

4. června 2022

V sobotu 4. června 2022 měl nově tvořící se tým dívek a tým minižáků možnost odehrát poslední jarní turnaj „velké“ házené a to v rámci Středočeské ligy minižactva 6+1, tentokrát na domácím hřišti v Poděbradech na hřišti ZŠ TGM ul. školní. Na tomto turnaji se postupně střetl s  týmem Sokola Bělá p. B, Sokol Úvaly a Lions Hostivice. Tento turnaj byl značně ovlivněn počasím, když vzhledem k nočnímu vydatnému dešti, bylo hřiště v průběhu dopoledne ještě velmi kluzké a téměř nezpůsobilé ke hře. Nicméně děti všech zúčastněných týmů byly na utkání tak natěšeny, že turnaj byl bez problémů a zranění odehrán. Bohužel tento problém nás bude v budoucnu čekat pravidelně vzhledem k prudce se zvyšující základně našeho klubu a s tím spojeným nárůstem kategorií hrající „velkou“ házenou. Pro příští sezonu, která startuje na podzim tohoto roku, přihlásí do soutěží Středočeského krajského svazu házené hned tři družstva, vedle starších a mladších žáků, také nově samostatný tým dívek. Velký problém pro Poděbradské děti, které si pro sport oblíbily házenou je to, že provozovatel Městské sportovní haly, odmítá vyznačit v této hale, které podle vyjádření při slavnostním otevření má sloužit zejména poděbradským sportovním spolkům, hřiště na „velkou“ házenou. Proto zřejmě bude muset nastat situace, že poděbradské děti budou muset odehrát své „domácí“ utkání v halách mimo Poděbrady, což bude samozřejmě nejen pro klub velmi finančně náročné.

Do samotného turnaje mohl poděbradský trenérský tým, postavit hned 21 hráčů a hráček, přičemž zejména u dívčí složky roste základna opravdu „raketovým“ tempem, když k jednotlivým zápasům bylo připraveno hned 13 dívek. Také v rámci tohoto turnaje si mohly hned dvě dívky odbýt premiéru. Jak Michaela Malásková, tak Elena Káninská ukázaly, že mají pro házenou velmi dobré předpoklady. V průběhu jednotlivých utkání bylo vidět na všech dětech opět obrovské zaujetí pro hru, velká snaha při provádění házenkářských dovedností, které se doposud při tréninku naučili. V útočné fázi se z chlapců nejvíce dokázalo prosadit trio Kristian Macan, Štěpán Cícha a Vladimír Obrazcov, u dívek pak to byly zejména Anežka Thérová, Adriana Skokanová, Lucka a Andrea Brožovi. Velký problém všem našim hráčkám a hráčům dělal návrat do obrany, což byla voda na mlýn rychlým a běhavým hráčům týmů Úval a Hostivic, kteří většinu svých branek vstřelili právě z rychlého útoku či protiútoku. V brance dostala rovnoměrně příležitost dvojice Adam Bradna a Jana Pýchová, kteří se pomalu při jednotlivých utkání snaží předvádět brankařské dovednosti, které získávají v rámci brankařských tréninků pod vedením krajského trenéra M.Dohnala.

Vystoupení všech zúčastněných na tomto turnaji lze hodnotit pouze pozitivně, protože všichni na těchto turnajích získávají tolik potřebné praktické zápasové zkušenosti, které při sebelepším tréninku získat nemohou.

V průběhu všech utkáních nelze odepřít všem poděbradským hráčkám a hráčům snaha a bojovnost, nicméně také nutno říct, že všechny čeká mnoho a mnoho práce v tréninku.

Velké poděkování také patří rodičům a fanouškům, kteří malé poděbradské házenkáře a házenkářky během celého turnaje hlasitě podporovali.

Další utkání velké házené odehraje tým dívek v rámci 13. června od 17 hod v Poděbradech s družstvem dívek z Kutné Hory

Za to tým minižáků se zúčastní největší turnaje v této kategorii v České republice, a sice turnaje MEGAMINI, který se uskuteční od 17. do 19. června 2022 v Liberci. V rámci tohoto turnaje náš tým minižáků poměří své doposud nabité dovednosti s 28 družstvy z celé České republiky a také ze zahraničí.

Sestava týmu Házená Poděbrady: Pýchová Jana, Bradna Adam – Anežka Thérová, Tereza Pospíšilová, Aneta Navrátilová, Eliška Farkačová, Anna Mrázová, Luisa Kociánová, Eliška Teperová, Adriana Skokanová, Lucie Brožová, Andrea Brožová, Michaela Malásková, Elena Káninská, Kristian Macan, Štěpán Cícha, Vladimír Obrazcov, Adam Pošík, Jakub Bradna, Ondřej Škopek a Ondřej Víša.