Házená Poděbrady

Tým minižáků získával zkušenosti na turnaji Megamini v Liberci

Tým minižáků a minižaček byl od pátek 17. června do neděle 19. června součástí opravdového svátku mládežnické házené, když se zúčastnil jednoho z největších turnajů své kategorie v České republice. Tím beze sporu byl již 20. ročník turnaje Megamini v Liberci. Tohoto turnaje se pravidelně zúčastňují nejlepší družstva z Čech a Moravy, samozřejmě jsou také pravidelnými účastníky celky z Německa či Polska. Letos měl turnaj úctyhodných 28 účastníků. Samotný turnaj je takovou vstupní branou a přechodem dětí od miniházené k té „opravdové, velké“ házené. Trenéři Hanka Vejvarová a Tomáš Vejvar do tohoto turnaje nominovali hned třináctku poděbradských házenkářů kategorie minižactva, bohužel těsně před odjezdem onemocněl jeden z tahounů týmu Kristian Macan, tak nakonec družstvo odcestovalo k turnaji ve složení Mikuláš Beran, Adam Bradna, Vítězslav Pokorný, Štěpán Cícha, Vladimír Obrazcov, Anička Mrázová, Ondřej Škopek, Ondřej Víša, Adam Pošík, Nikola Festová, Anežka Černá a Jakub Bradna.

V základní skupině D poděbradský tým čekali opravdu zvuční soupeři, když se postupně utkal s družstvy Talentu Plzeň, Lovců Lovosice, dále s pozdějším vítězem turnaje ze Zruče nad Sázavou a finalistou Házenou Náchod, TJ JM Praha Chodov a Sokolem Velké Meziříčí II. Výsledky týmu první den turnaje v základní skupině byly až nad očekávání trenérů, pouze zápas s vítězem celého turnaje Jiskrou Zruč n./S. byl pro hráče i trenéry opravdovým očistcem.

Druhý den turnaje byl týmu poděbradských minižáků a minižaček znát značný úbytek sil, který byl také zapříčiněn vysokými teplotami, které v průběhu turnaje ve městě pod Ještědem panovaly, vždyť teplota vždy vystoupala nad magickou třicítku. Sobotní nadstavbová skupina přinesla malý poděbraďákům utkání s asi nejkultovnějším českým házenkářským týmem, tedy Duklou Praha, ale také s Kovofinišem Ledeč n./S. a dobře známou Spartou Kutná Hora. Mimo zápolení na hřišti na děti čekal také doprovodný program, když si sobotní odpoledne a podvečer mohly užít nafukovací atrakce (skákací hrad a speciální velká překážková dráha), zblízka si prohlédnout policejní techniku a dozvědět se zajímavosti o práci policejního psovoda, shlédnout exhibici trial show, akrobacie a skocích na kolech v podání 10-ti násobného mistra ČR Vlasty Čiháčka a jeho týmu nebo se zúčastnit taneční soutěže. Zajímavostí bylo, že vítězem této soutěže byl člen našeho týmu Ondra Škopek. Večer byl zakončen Fire show, tedy speciálním vystoupení plného ohnivých a pyrotechnických efektů.

V závěrečný den na družstvo poděbradských minižaček a minižáků již čekalo pouze utkání o konečné umístění, které poděbradským vyšlo na jedničku, když výrazně porazili tým Sokola Juliánov – Brno. To však nebylo vše, protože dále měly poděbradští házenkáři a házenkářky možnost se zúčastnit vloženého turnaje miniházené 4+1, což byla velice povedená tečka za celým turnajem. Zde měli možnost poměřit své házenkářské dovednosti s družstvy HBC Strakonice, Lovci Lovosice a Sokola Velké Meziříčí. Celý turnaj lze hodnotit pouze pozitivně, a to jednak díky perfektní práci organizátorů a také týmovému a kamarádskému přístupu celého poděbradského družstva. Děti měly možnost získat tolik potřebné zkušenosti, které se jim v budoucnu určitě budou hodit. Všem poděbradským házenkářům a házenkářkám děkujeme za vzornou reprezentaci našeho klubu.