Házená Poděbrady

O víkendu bojovala přípravka a mladší žactvo

15.11.2021

V sobotu 13.11.2021 se nejmladší družstvo klubu – přípravka zúčastnila 3. kola Středočeské ligy přípravek miniházené 4+1, které pořádal tradiční středočeský házenkářský klub Sokol Bělá pod Bezdězem. V místní velmi útulné házenkářské hale měli nejmenší Poděbradské házenkářky a házenkáři možnost poměřit své doposud získané házenkářské dovednosti se stejně starými dětmi z týmů Sparty Kutná Hora, Házené Mělník, Sokola Kostelce nad Labem a dvěma týmy domácího Sokola Bělá pod Bezdězem. Vzhledem ke značné marodce mohl trenérský tým ve složení Hana a Tomáš Vejvarovi, nasadit pouze osmičlenné družstvo. Nicméně všechny zúčastněné děti, které jen tak mimochodem všechny dostaly naprosto stejné herní prostor, se jak to bývá již tradicí, zápas od zápasu zlepšovaly. Jako bonus vždy po každém utkání byly prováděny samostatné nájezdy, takže lze konstatovat, že všechny děti během turnaje dokázaly vstřelit branku. Také pozici brankáři či brankařky měly v průběhu turnaje možnost si vyzkoušet všechny děti a nutno poznamenat, že se někdo v brance vůbec neztrácel. Také v hledišti opět nechyběla velké podpora z řad rodičů či prarodičů.

Tým přípravky do turnaje v Bělé p.Bezdězem nastoupil ve složení: Anežka Černá, Rozárka Černá, Štěpán Cícha, Šimon Cícha, Nikola Festová, Rostislav Svoboda, Barbora Víšová a Ondřej Víša. Všem děkujeme za vzornou reprezentaci našeho klubu.

Tuto neděli 14.11.2021 zavál míč poděbradské házenkáře kategorie mladšího žactva do Mělníka, kde se uskutečnilo již 5. kolo Středočeské ligy mladšího žactva. Turnaj byl poznamenán mnoha změnami. Původní sobotní termín byl změněn na neděli. Měnil se i čas zahájení turnaje. Největším problémem pro nás klub byla značná marodka a to bohužel i na klíčových postech. I tak se snažili házenkáři se soupeři bojovat.

V prvním zápase narazili na nejlehčího soupeře. Tím byly hráčky z Turnova. V tomto zápase nehráli poděbradští házenkáři na úrovni svých schopností. Obraná činnost byla vlažná nedotažená. V útočné fázi se spojky pokoušely o kombinační hru, kterou na trénincích trénovaly. Dařilo se i uvolňovat křídla, kterým se dařilo skórovat. Méně se dostávali ke hře pivoti. Přes nedokonalý výkon a některé chyby poděbradští házenkáři vyhráli značným rozdílem.

Druhý soupeř byl již podstatně těžší. Byl to tým Mělníka. Hned od začátku hráči Mělníka začali hrát osobní obranu. I když naši hráči tuto variantu trénují, zvláště na začátku zápasu se nedařilo naším hráčům uvolnit se a nabíhat do volných prostorů. Díky tomu soupeř na začátku získal náskok. Poděbradští hráči sice během zápasu hru srovnali, ale dohnat náskok se již nepodařilo. Výsledkem byla prohra hráčů z lázeňského města o tři góly.

Nejtěžší soupeř byl poslední. Byl jím A tým Sokola Úvaly. I Úvaly hrály hru s osobní obranou. Naše obrana však dokázala méně vzdorovat než proti Mělníku. Postupem hry se dařilo uvolňovat naše hráče na spojkách a na pivotu, kteří zmírňovali nepříznivý vývoj zápasu. Výsledek však byl prohrou poděbradských hráčů.

Turnaj ukázal jasné mezery v obraně a ve fyzické přípravě týmu. To je to další přípravu týmu důležité a trenéři na to zaměří tréninkovou přípravu.

Tým Házená Poděbrady přijel do Mělníka ve velmi omezené sestavě. V brance se objevil Kryštof Lokajíček. Na spojkách se střídali Filip Málek, David Macan, Šimon Škoch, Václav Synek. Na spojce a křídle se alternoval Jakub Procházka. Na křídlech dále hráli Anežka Thérová a Filip Urbánek. Na pivotu hrál David Matúšek. Dan Urban střídal pozici pivota a křídla. Jako trenéři byli s týmem Jiří Myslivec a Bohumil Synek.