Předposlední turnaj Středočeské ligy přípravek miniházené pořádaly Poděbrady

V neděli 22. 05. 2022 se uskutečnil v Poděbradské městské sportovní hale Bios předposlední turnaj Středočeské ligy přípravek miniházené. Do lázeňského města přijelo a turnaje se zúčastnilo celkem družstev devět. Dvě hřiště na miniházenou, která byla instalována na palubovce městské haly si tak mohly vyzkoušet děti dvou družstev Jiskry Zruč n./S., Sokola Úvaly, a po jednom družstvu Sparty Kutná Hora, Sokola Bělá p./B. a Sokola Kostelce n./L.

Domácí klub Házená Poděbrady do turnaje nasadil hned dva týmy. První tým byl vytvořen z dětí, které se házené věnují aktivně v klubu házená Poděbrady. Zato druhý poděbradský tým byl opravdu speciální, když byl sestaven celý z dětí z kroužku Poděbraďáček, který náš klub otevřel v loňském roce u ZŠ TGM Poděbrady Žižkov. Děti si tak mohly vyzkoušet opět atmosféru opravdového turnaje minihazené. V úvodních duelech byla vidět na všech poděbradských dětech mírná nervozita. V dalších zápasech, kterých mimochodem každý tým odehrál na turnaji celkem sedm, se postupně všechny děti zlepšovaly a to jak v útočné tak obranné fázi hry. Jak už bývá u poděbradských trenérů těchto kategorií pravidlem, všechny děti dostaly stejný herní prostor na hřišti a mohly si vstřelit svůj první opravdový gól. Také na postu brankáře se postupně vystřídaly postupně všechny děti obou poděbradských družstev. Za zmínku také ní stojí hlasitá podpora z řad rodičů a kamarádů malých poděbradských házenkářek a házenkářů v hledišti poděbradské městské sportovní haly. Velké poděkování také patří, již o něco zkušenějším hráčům a členům klubu Házená Poděbrady, jmenovitě Šimonovi Škochovi, Matějovi Benešovi, Ondrovi Benešovi a Adamu Bradnovi, kteří si pod dohledem již zkušeného rozhodčího Lukáše Vejvara opět vyzkoušeli roli rozhodčího a samozřejmě rodičům, kteří pomohly s organizací turnaje, tedy časoměřiči Tomáši Černému a Zitě Bradnové, která vše řádně zfotodokumentovala.

Na konci turnaje všechny zúčastněná družstva obdržely od pořadatele turnaje zaslouženou sladkou odměnu.

Poděbradský tým číslo jedna do turnaje nastoupil ve složení: Anežka Černá, Rozárka Černá, Nikol Beranová, Barbora Víšová, Nikola Festová, Antonín Loudil, Jakub Loudil, Jakub Fikar, Martin Řehák, Jakub Bradna a Rostislav Svoboda.

Za druhý poděbradský tým, který byl složen z děti z kroužku Poděbraďáček nastoupil: Jáchym Veselý, Max Krejčí, Štěpán Rathouský, Vojtěch Nechvíl, Filip Svoboda, David Pereira, Jakub Síbrt a Jan Bulíček.

Všem děkujeme za vynikající reprezentaci našeho klubu.