Házená Poděbrady

Přípravka bojovala také s obrovským vedrem v Kostelci n./L.

V neděli 5. června 2022 nejmenší poděbradské házenkářky a házenkáři měli možnost odehrát svůj poslední turnaj Středočeské ligy přípravek, tentokrát na hřišti Sokola Kostelec nad Labem.

Na samotném turnaji na poděbradské děti kategorie Přípravky čekaly opravdu náročné podmínky, které byly zapříčiněny zejména téměř tropickým počasím, a trenér na konci mohl konstatovat, že za poděbradský tým nastoupilo doslova „sedm statečných. Ty se postupně střetly se stejně starými soupeři, když odehráli celkem osm utkání s týmy Házená Mělník, Sokol Bělá p./B., Sokol Úvaly 1, Sokol Úvaly 2, Sokol Kostelec n./L. 1, Sokol Kostelec n./L. 2, Spartak Příbram a Sparta Kutná Hora. Sestava našeho družstva byla hodně ovlivněna velkou absenci, a to ať už důvodu nemocí děti, tak také upřednostnění jiných aktivit přes účastí na tomto turnaji.

Na hřišti v jednotlivých utkáních se postupně a pravidelně střídali všechny poděbradské házenkářky a házenkáři, střelecky se nejvíce dařilo trojici Alžběta Mrázová, Anežka Černá a Nikola Festová, pozici brankáře si opět mohlo vyzkoušet všech sedm zúčastněných dětí. Jak už bývá v zápasem našich nejmenších pravidlem každý zápasem byl vidět na všech dětem progres a zlepšující se výkon. Na konci turnaje všechny děti dostaly za předvedené výkony sladkou odměnu a také pochvalu trenéra a přítomných rodičů, kterým děkujeme za podporu dětí při jejich sportování.

Tento turnaj byl z důvodu velkého tepla a časového programu (začátek až od 10 hodin) pro všechny zúčastněné velmi náročný, věříme, že se všechny děti budou i nadále zlepšovat a házenou se budou hlavně bavit.

Poděbradské tým vedený trenérem Tomášem Vejvarem nastoupil v následujícím složení:

Házená Poděbrady: Alžběta Mrázová, Nikola Festová, Anežka Černá, Rozárka Černá, Šimon Cícha, Rostislav Svoboda, Martin Řehák