Házená Poděbrady

Závěrečný podzimní turnaj Středočeské ligy přípravek miniházené pořádaly Poděbrady

28.11.2021

V sobotu 27. 11. 2021 se uskutečnil v Poděbradské městské sportovní hale Bios závěrečný turnaj Středočeské ligy přípravek miniházené. Samotný turnaj byl značně ovlivněn současnou epidemiologickou situaci v souvislosti s šíření Covidu 19 a s tím spojenými opatřeními. Z původně 11 přihlášených týmů nakonec do lázeňského města přijelo a turnaje se zúčastnilo celkem družstev osm. Dvě hřiště na miniházenou, která byla instalována na palubovce městské haly si tak mohly vyzkoušet děti dvou družstev Jiskry Zruč n./S. a po jednom družstvu Házené Mělník, Sokola Bělá p./B., Sokola Úvaly a Spartaku Příbram. Domácí klub Házená Poděbrady se také v tento den potýkal se značnou marodkou, nicméně do turnaje nasadil hned dva týmy. První tým byl vytvořen z dětí, které se začaly házené pravidelně věnovat na podzim letošního roku a například pro Nikol Beranovou to vůbec premiérový turnaj v kariéře. Zato druhý poděbradský tým byl opravdu speciální, když byl sestaven celý z dětí z kroužku Poděbraďáček, který náš klub otevřel v letošním roce u ZŠ TGM Poděbrady Žižkov. Děti si tak mohly vyzkoušet atmosféru opravdového turnaje minihazené. V úvodních duelech byla vidět na všech poděbradských dětech mírná nervozita. V dalších zápasech, kterých mimochodem každý tým odehrál na turnaji celkem sedm, se postupně všechny děti zlepšovaly a to jak v útočné tak obranné fázi hry. Jak už bývá u poděbradských trenérů těchto kategorií pravidlem, všechny děti dostaly stejný herní prostor na hřišti a mohly si vstřelit svůj první opravdový gól. Také na postu brankáře se postupně vystřídaly postupně všechny děti obou poděbradských družstev. Za zmínku také ní stojí hlasitá podpora z řad rodičů a kamarádů malých poděbradských házenkářek a házenkářů v hledišti poděbradské městské sportovní haly. Velké poděkování také patří, již o něco zkušenějším hráčům a členům klubu Házená Poděbrady, jmenovitě Šimonovi Škochovi, Sebastianu Martincovi a Mikuláši Beranovi, kteří si pod dohledem trenéra Jiřího Myslivce vyzkoušeli roli rozhodčího a samozřejmě rodičům, kteří pomohly s organizací turnaje, tedy časoměřiči Tomáši Černému a elitní fotografce Mirce Cíchové.

Na konci turnaje všechny zúčastněná družstva obdržely od pořadatele turnaje zaslouženou sladkou odměnu.

Poděbradský tým číslo jedna do turnaje nastoupil ve složení: Rozárka Černá, Nikola Beranová, Barbora Víšová, Šimon Cícha, Štěpán Cícha a Adam Pošík.

Za druhý poděbradský tým, který byl složen z děti z kroužku Poděbraďáček nastoupil: Max Kulich, Max Krejčí, Štěpán Rathouský, Vojtěch Nechvíl, Filip Svoboda, Nicolas Panocha a Jan Bulíček.

Všem děkujeme za vynikající reprezentaci našeho klubu.