Házená Poděbrady

Další dva body pro starší žáky

V neděli 14.4.2024 odjeli starší žáci klubu Házená Poděbrady k dalším utkání celoroční soutěže do Kutné Hory.  Čekaly je tam zápasy se Spartou Kutná Hora a se Sokolem Úvaly B. Tým Kutné Hory byl favoritem společného zápasu, naopak v zápase se Sokolem Úvaly B byl favoritem náš tým Poděbrad.

Naši hráči zahajovali sérii zápasů v Kutné Hoře utkáním s domácím týmem. Ačkoliv soupeř byl favoritem, naši hráči se ho nijak nezalekli a hned od začátku dali najevo, že body nedají zadarmo. Hned od začátku se dařila kombinační hra v útoku. Obrana také nebyla propustná. Co nás ale trápilo, byla přesnost střelby. Opět náš tým neproměnil mnoho jasných gólových situací. Ačkoliv při trénincích střelci proměňují střelbu v góly při daleko těžších situacích, při zápasech se nám již tradičně lepí smůla na ruce. Je to dáno nervozitou, která naše hráče svazuje. Trenér se pokusil hráče zklidnit oddychovým časem v průběhu 1. poločasu, bohužel se to nesetkalo s úspěchem. Naštěstí oba brankáři, jak Matěj Beneš v 1. Poločase, tak Mirek Braňka v poločase druhém podávali svůj standardní výkon. Díky tomu ani soupeř neskóroval snadno. Výsledek zápasu 19:15 pro Kutnou Horu byl sice prohrou, ale trenér byl se hrou spokojený. Znova jsme ukázali, že jsme schopní hrát vyrovnané zápasy i s favorizovanými týmy.

V druhém zápase nastoupil lázeňský tým proti B týmu Sokola Úvaly. Zde byli hráči klubu Házená Poděbrady jasnými favority. Znova a znova však náš tým narážel na svojí nepřesnou střelbu. Ta bránila tomu, abychom se ujali výraznějšího náskoku. Na začátku navíc trápila naši obranu dobře hrající střední spojka soupeře. Té se dařilo pronikat okolo námi vytaženého obraného hráče na brankoviště a odtud skórovat. Po asi 10 minutách hry změnil náš tým obranu na zcela zataženou zónu 0-6. Tím se dařilo eliminovat průniky soupeřovy střední spojky na brankoviště. Ostatní střely zase svým dobrým výkonem pokryli oba naši brankáři. Ti si rozdělili zápas na poločasy. Střelecky se v našem týmu velmi slibně ukázalo levé křídlo Séba Martinec, který se při žádné střele z křídla nemýlil. Ve druhém poločase se ještě soupeři podařilo stáhnout náskok na 3 góly. Trenér Myslivec si vzal v tu chvíli oddychový čas a jediné co týmu sdělil, byl požadavek na přesnou střelbu. Hráči trenéra poslechli a pak už nastal jen střelecký koncert Poděbradských. Výsledek 36:23 pro Poděbrady hovoří jasně. Díky němu si poděbradský tým odvezl z Kutné Hory dva body.

Trenér po zápase poděkoval rozhodčím za excelentní výkon. Byť mladí rozhodčí, velmi citlivě dokázali posoudit zákroky. Zbytečně nevylučovali. Případná vyloučení nebo 7-mi metrové hody byly naprosto po právu. Rozhodně nebyli přecitlivělí. Přesto dovolili hru v mezích pravidel.

V týmu Házená Poděbrady nastoupili již  tradičně v brance Matěj Beneš a Mirek Braňka. Na křídlech hráli Ondra Cipísek Beneš a Sebastian Martinec. Na pivotu se ukázali Saša Evpak a Dan Urban. Na spojkách příznivci viděli Davida Macana, Petra Čížka, Kristiana Malicha a Filipa Málka. Na lavičce jako vždy byl trenér Jirka Myslivec.