Házená Poděbrady

Další kolo Středočeské ligy přípravek miniházené pořádala Sparta Kutná Hora

V sobotu 6. 5. 2023 se dvě družstva naší přípravky účastnily dalšího turnaje Středočeské ligy přípravek miniházené. První květnovou sobotu do Kutné Hory přijelo a turnaje se zúčastnilo celkem osm družstev. Dvě hřiště na miniházenou, která byla instalována na palubovce sportovní haly Bios si tak mohly vyzkoušet děti tří družstev HC Kolín, dvě družstva Házené Poděbrady a jedno družstvo Sokola Kostelec n/L. Domácí klub Sparta Kutná Hora do turnaje nasadila celkem dva týmy. První tým byl složen již tradičně „téměř“ celý z nejmladších poděbradských dívek, které doplnil nejmladší člen klubu Matěj Černý. Herní premiéru si na turnaji odbyla nejmladší členka našeho klubu Julie Šmelhausová. Zato druhý poděbradský tým již klasicky v červených dresech tvořili chlapci. Od úvodních duelů byla vidět u všech poděbradských dětech obrovské nasazení a radost ze hry. Také v dalších zápasech, kterých mimochodem každý tým odehrál na turnaji celkem sedm, se postupně všechny děti zvyšovaly tempo hry a to jak v útočné tak obranné fázi hry. Jak už bývá u poděbradských trenérů těchto kategorií pravidlem, všechny děti dostaly stejný herní prostor na hřišti a mohly si vstřelit nespočet branek po velice pěkných akcích. Také na postu brankáře se postupně vystřídaly postupně všechny děti obou poděbradských družstev.

Všechny nejmenší poděbradské házenkářky a házenkáři zaslouží za předvedené výkony velkou pochvalu, všechny děti se snažili na hřišti předvést to, co se díky pravidelné účasti na trénincích naučily. Také oba trenéři byli velice spokojeni s přístupem všech dětí s jednotlivých utkáních.

Za zmínku také stojí hlasitá podpora z řad rodičů a kamarádů malých poděbradských házenkářek a házenkářů v hledišti sportovní haly.

Na konci turnaje všechny zúčastněná družstva obdržely od pořadatele turnaje zaslouženou sladkou odměnu.

Poděbradský tým číslo jedna do turnaje nastoupil ve složení: : Štěpán Rathouský, Vojtěch Nechvíl, Filip Svoboda, Jan Bulíček, Jakub Loudil, Antonín Loudil a Marek Bartoníček. Trenér Tomáš Vejvar

Za druhý poděbradský tým nastoupil: Alžběta Mrázová, Rozárka Černá, Barbora Víšová, Jiřina Žaloudková, Anežka Černá, Matěj Černý a Julie Šmelhausová. Trenérka Hanka Vejvarová

Všem děkujeme za vynikající reprezentaci našeho klubu.

Další turnaj kategorie přípravky proběhne 20. května ve Zruči n/S