Házená Poděbrady

Druhé kolo středočeské ligy minižactva se hrálo v Poděbradech

Po velmi krátké době se mohla opět představit družstva mini a přípravky na domácím přípravném turnaji v Městské sportovní hale. Tentokrát, ale již v soutěžním turnaji 2. jarního kola Středočeské ligy, který právě klub Házená Poděbrady za podpory města Poděbrady na své palubovce pořádal.

V neděli 16. dubna 2023 pořádal házenkářský klub Házená Poděbrady další letošní turnaj miniházené. Turnaj, kterého se na dvou hřištích zúčastnilo celkem jedenáct družstev, se hrál systémem, kdy každý zúčastněný tým odehrál minimálně pět utkání. Své doposud získané házenkářské dovednost mohly velkému počtu přítomných diváků a fanoušků předvést dvě smíšená družstva Sokola Libčice, dvě smíšená družstva HC Kolín, dvě smíšená družstva Sparty Kutná Hora a dívčí a chlapecké družstvo Házené Mělník. Domácí trenéři měli pro tento turnaj k dispozici celkem 22 děti a tak již tradičně do turnaje nasadili celkem tři týmy.

Poděbradské družstvo číslo 1 bylo výhradně složeno z dívek kategorie minižákyň a přípravky a pod vedením trenérky Hanky Vejvarové střídalo lepší momenty v jednotlivých utkáních s těmi méně zdařilými. V týmu byly také dívky, které již začínají s tréninkem velké házené Anežka Černá, Nikola Festová a Tereza Týmová, ale také dívky, které začaly v našem klubu trénovat nedávno Hanka Čiháková a Karolína Javůrková. Ty pak byly doplněny dívkami z kategorie přípravky Nikol Beranovou, Rozárkou Černou a Martinou Pokornou.

Druhé Poděbradské družstvo tvořili chlapci z kategorie přípravky, kteří již společně odehráli několik turnajů. Nyní se dokážou již bez problémů prosadit v turnajích starší kategorie minižactva. V samotném turnaji byly rovnocennými soupeři se všemi zúčastněnými družstvy, když některé svým pohybem a bojovnosti také jasně předčili.

Družstvo Házená Poděbrady 3 bylo téměř výhradně slouženo z chlapců kategorie minižáků, když někteří mají již za sebou několik tréninků a utkání z družstvem mladších žáků, hrajících již „velkou“ házenou. Toto družstvo pod vedením trenéra Radovana Kobylák

Všechny tři družstva nejmenších poděbradských házenkářek a házenkářů, opět procházela celým turnajem velice úspěšně, když jejich hra měla neskutečně vzestupnou tendenci, co se týče postupného zlepšování jednotlivých herních dovedností. Velkou pochvalu za své výkony zaslouží děti z týmu Přípravky, kteří byli díky své bojovnosti rovnocennými soupeři všem zúčastněným družstvům. V průběhu všech utkáních dokázali svěřenci trenérů Tomáše Vejvara, Hany Vejvarové a Radovana Kobyláka opět vstřelit mnoho branek a na druhé straně předvedli poděbradští brankáři nespočet pěkných zákroků před zraky svých fanouškům z řad rodičů a kamarádů. Opět v průběhu celého turnaje platilo pravidlo, že všechny děti dostaly „absolutně“ stejné prostor ve hře, když i na postu brankáře se postupně vystřídaly všechny děti. Na konci turnaje byly všechny zúčastněné týmy odměněny za předvedené výkony sladkou odměnou.

Velké poděkování patří také čtrnácti dívkám a chlapcům z družstev staršího a mladšího žactva, Tereze Pospíšilové, Anetě Navrátilové, Eleně Káninské, Barboře Kosinové, Aničce Mrázové, Nele Helekalové, Janě Pýchové, Luise Kociánové, Anežce Thérové, Petru Čížkovi, Davidu Kadeřábkovi, Mikuláši Beranovi, Štěpánu Cíchovi a Ondrovi Škopkovi, kteří se skvěle zhostili pozice organizátorů a rozhodčích a celý turnaje, tak mohl bez proběhnout problémů. Poděkování patří také naší „klubové“ fotografce Mirce Cíchové za krásné fotky z turnaje a Tomáši Černému, který se opět na jedničku zhostil funkce moderátora a časoměřiče.

Jednotlivé poděbradské týmy nastoupily v následujícím složení:

Házená Poděbrady 1:

Hana Čiháková, Karolína Javůrková, Tereza Týmová, Nikola Festová, Anežka Černá, Rozárka Černá, Martina Pokorná a Nikol Beranová

Házená Poděbrady 2:

Šimon Cícha, Antonín Loudil, Jakub Loudil, Jan Bulíček, Filip Svoboda, Vojtěch Nechvíl a Marek Bartoníček

Házená Poděbrady 3:

Max Krejčí, Jáchym Veselý, Jakub Fikar, Jakub Bradna, Martin Řehák, Jakub Síbrt, Max Kulich

Všem dětem děkujeme za reprezentaci našeho klubu a rodičům za podporu v hledišti, kterým také děkujeme za podporu dětí při jejich sportování.

Další program družstev Házená Poděbrady

Sobota 22.4.2023 – družstvo mladších žáků – středočeská liga – Mladá Boleslav

Neděle 23.4.2023 – družstvo starších žákyň – středočeská liga – Kutná Hora

Neděle 23.4.2023 – družstvo přípravky – středočeská liga – Poděbrady

Do házenkářského klubu stále probíhá celoroční nábor chlapců a dívek ročníků (2009 – 2015), více info na klubové webu www.hazenapodebrady.cz, případně tel. 603 343 096