Házená Poděbrady

Druhé kolo Středočeské ligy odehrál jeden tým přípravky v Kutné Hoře

V sobotu 07. 10. 2023 se tentokrát jedno družstvo naší přípravky účastnilo dalšího turnaje Středočeské ligy přípravek miniházené. První říjnovou sobotu do Kutné Hory přijelo a turnaje se zúčastnilo celkem deset družstev. Dvě hřiště na miniházenou, která byla instalována na palubovce místní haly Bios si tak mohly vyzkoušet děti dvou družstev Házené Mělník, po jednom družstvu nasadily Házená Poděbrady, Sokol Bělá p. B., Sokol Kostelec n/L., Sokol Libčice n/Vlt., Sokol Úvaly, Spartak Příbram. Domácí klub Sparta do turnaje nasadila celkem dva týmy. Od úvodních duelů byla vidět u všech poděbradských dětí obrovské nasazení a radost ze hry. Také v dalších zápasech, kterých mimochodem tým odehrál na turnaji celkem šest, se postupně všechny děti zvyšovaly tempo hry a to jak v útočné tak obranné fázi hry. Jak už bývá u poděbradských trenérů těchto kategorií pravidlem, všechny děti dostaly podobný herní prostor na hřišti a mohly si vstřelit nespočet branek po velice pěkných akcích. Také na postu brankáře se postupně vystřídala většina nejmenších poděbradských házenkářek a házenkářů.

Všechny nejmenší poděbradské házenkářky a házenkáři zaslouží za předvedené výkony velkou pochvalu, všechny děti se snažili na hřišti předvést to, co se díky pravidelné účasti na trénincích naučily. Také oba trenéři byli velice spokojeni s přístupem všech dětí s jednotlivých utkáních.

Děkujeme za podporu z řad rodičů našich malých poděbradských házenkářek a házenkářů v hledišti sportovní haly.

Na konci turnaje všechny zúčastněná družstva obdržely od pořadatele turnaje zaslouženou sladkou odměnu.

Poděbradský tým nastoupil: Julie Šmelhausová, Veronika Vokolková, Jan Bulíček, Adam Mickerts, Benedikt Kulich, Matyáš Matula, Filip Svoboda a Maxmilián Kulich. Trenérka Hanka Vejvarová

Všem zúčastněným dětem děkujeme za vzornou reprezentaci našeho klubu. Další turnaj sezóny Středočeské ligy odehraje družstvo kategorie přípravky 4. listopadu v Úvalech.