Házená Poděbrady

Družstvo žákyň odehrálo další přípravná utkání na „domácím„ turnaji v Nymburce

V sobotu 25. 2. 2023 odehrály další přípravná utkání poděbradské žákyně, když pořádaly „domácí“ přípravný turnaj mladších žáků a žákyň v nedalekém Nymburce. Turnaj se uskutečnil v hale BIOS za účasti týmů mladší žáků Jablonce n/N, mladších žáků Házená Poděbrady a dvou týmů žákyň Házená Poděbrady.

Jak již je uvedeno výše, trenér poděbradských házenkářek se vzhledem k stále se rozšiřující členské dívčí základně opět rozhodl sestavit dva stejně silné týmy. Navíc pro tento turnaj se také rozhodl dát možnost vyzkoušet si „velkou“ házenou hned trojici dívek z družstva minižactva Nikole Festové, Anežce Černé a Nicole Sollier.

Samotný turnaj se hrál systémem každý s každým, přičemž navíc pořadatelé okořenily každé utkání, když vždy na konci se oba soupeři poměřily také v sedmimetrových hodech. A mohly si tak v případě porážky ve hře, připsat do tabulky případně alespoň jeden bod.

Prvním utkání celého turnaje pro oba dívčí Poděbradské týmy byl zápas vzájemný. Nutno konstatovat, že hned od začátku se hrála velmi vyrovnaná partie, která po 30 odehraných minutách skončila zaslouženou remízou 9:9. V tomto utkání zejména vynikaly obě brankařky Jana Pýchová a Eliška Braunsteinová, které obě předvedly nespočet pěkných zákroků. V následném nervy drásajícím rozstřelu 7 m hodů byly šťastnější dívky z týmu označeném jako Házená Poděbrady 2, když až ve 13-té sérii rozhodla Aneta Navrátilová.

SONY DSC

Tým Házené Poděbrady 2 se na vítězné vlně nesl také v následujícím utkání v turnaji, když překvapivě dokázal porazit chlapecký tým Házená Poděbrady a to zejména díky střelecké potenci dua Eliška Farkačová a Eliška Teperová v poměru 14:12. Díky tomu a vzhledem k velmi těsné porážce s Jabloncem získal v turnaji celkově druhé místo a stříbrné medaile. Ani družstvo označené jako Házená Poděbrady 1 se v turnaji vůbec neztratilo, když odehrálo proti zkušenější soupeřům velice vyrovnaná utkání. Všechny děvčata ukázala po půl roce společného pravidelného tréninku obrovský posun, kterému pomáhá také týmový duch, který se mezi sebou vytvořila.

Závěrem je také nutné poděkovat fandícím rodičům a dalším fanouškům, kteří v průběhu jednotlivých utkání vytvořili dívkám opravdu domácí kulisu. A samozřejmě také rodičům, kteří pomohli při organizaci a bezproblémovém průběhu celého turnaje.

Sestava a statistiky týmu Házená Poděbrady 1:

Jana Pýchová – Tereza Pospíšilová (3 branky), Lucie Brožová (4), Andrea Brožová (4), Adriana Skokanová (10), Luisa Kociánová (1), Elena Káninská (3), Nela Helekalová (1), Kristýna Baumgartnerová a Nikola Festová.

Sestava a statistiky týmu Házená Poděbrady 2:

Eliška Braunsteinová – Anežka Thérová (4 branky), Eliška Teperová (9), Eliška Farkačová (14), Aneta Navrátilová (10), Michaela Šmídová, Barbora Kosinová (2), Anna Mrázová (1), Nicole Sollier (1) a Anežka Černá (1). Trenér Tomáš Vejvar

Do dívčího týmu házenkářského klubu Házená Poděbrady stále probíhá celoroční nábor, více info na klubové webu www.hazenapodebrady.cz, případně tel. 603 343 096