Házená Poděbrady

Družstvo žákyň zahájilo nový rok vítězstvím a druhým místem na „domácím„ turnaji v Nymburce

V sobotu 14. 1. 2023 si odbyly zápasovou premiéru v nové roce také poděbradské žákyně, pořádaly „domácí“ přípravný turnaj mladších žákyň v nedalekém Nymburce. Turnaj se uskutečnil v hale BIOS za účasti týmů mladších žákyň Sokol Bělá p. B., Házená Mělník a dvou týmů Házená Poděbrady.

Jak již je uvedeno výše, trenér poděbradských házenkářek se vzhledem k stále se rozšiřující členské dívčí základně rozhodl sestavit dva stejně silné týmy. Navíc pro tento turnaj se také rozhodl dát možnost vyzkoušet si „velkou“ házenou hned trojici dívek z družstva minižactva Nikole Festové, Tereze Týmové a Nicole Sollier.

Samotný turnaj se hrál systémem každý s každým, přičemž navíc pořadatelé okořenily každé utkání, když vždy na konci se oba soupeři poměřily také v sedmimetrových hodech. A mohly si tak v případě porážky ve hře, připsat do tabulky případně alespoň jeden bod.

V první utkání celého turnaje se utkaly družstva Házená Poděbrady 1 a Sokol Bělá p. B. Hned o úvodních minut se v tomto utkání velice dařila poděbradským házenkářkám v útočné fázi spolupráce spojek s pivotmankou Terezou Pospíšilovou, která v tomto utkání dokázala vstřelit celkem devět branek a byla společně s Adrianou Skokanovou hlavní strůjkyní konečného vítězství svého družstva v poměru 11:7. Také úvodní utkání družstva Házená Poděbrady 2, které se v něm utkalo s týmem Házená Mělník, vyznělo jasně ve prospěch Poděbradských dívek, a to v poměru 11:4. Zde se nejvíce střelecky s osmi brankami dokázala prosadit Anežka Thérová, která pro zajímavost byla jediná úspěšná exekutorka z obou týmů při závěrečném rozstřelu sedmimetrových hodů.

Druhým utkáním pro oba Poděbradské týmy byl zápas vzájemný. Nutno konstatovat, že hned od začátku se hrála velmi vyrovnaná partie, kterou až v závěru pro sebe dvěma slepenými brankami rozhodl tým Házená Poděbrady 2. V tomto utkání zejména vynikaly obě brankařky Jana Pýchová a Eliška Braunsteinová, které obě předvedly nespočet pěkných zákroků. Tým Házená Poděbrady 1 si spravil chuť alespoň závěrečném rozstřelu, když o vítězství 2:0 se postaraly Lucie Brožová a Elena Káninská.

Tým Házené Poděbrady 2 se na vítězné vlně nesl také v poslední své utkání v turnaji, když díky střelecké potenci pětice Barbora Kosinová, Aneta Navrátilová, Eliška Farkačová, Eliška Teperová a Anežka Thérová porazil družstvo Sokol Bělá p. B. v poměru 14:7. Díky tomu se stal tento tým celkovým vítězem turnaje. Naproti tomu družstvo označené jako Házená Poděbrady 1 se přeci jen v svém posledním utkání turnaje na vítězství hodně nadřel. Družstvo Házené Mělník jim bylo díky kvalitní obraně více než vyrovnaným soupeřem. Na konečném výsledku 5:1 se střelecky nejvíce podílela Andrea Brožová a v brance téměř bezchybná Jana Pýchová. I díky dobře zvládnutém rozstřelu sedmimetrových hodů se tak děvčata tohoto týmu mohla radovat z celkového druhého místa v turnaji.

Při slavnostním zakončení turnaje, tak mohly hráčky týmu Házená Poděbrady 2 převzít zlaté a hráčky týmu Házená Poděbrady 1 stříbrné medaile. Na třetí místě a bronzové medaile si odvezl tým Sokola Bělá p.B.

Závěrem je také nutné poděkovat fandícím rodičům a dalším fanouškům, kteří v průběhu jednotlivých utkání vytvořili dívkám opravdu domácí kulisu. A samozřejmě také rodičům, kteří pomohli při organizaci a bezproblémovém průběhu celého turnaje.

Sestava a statistiky týmu Házená Poděbrady 1:

Jana Pýchová – Tereza Pospíšilová (11 branek), Lucie Brožová (3), Andrea Brožová (3), Adriana Skokanová (5), Luisa Kociánová (3), Elena Káninská (2), Nela Helekalová (1) a Nikola Festová.

Sestava a statistiky týmu Házená Poděbrady 2:

Eliška Braunsteinová – Anežka Thérová (17 branek), Eliška Teperová (5), Eliška Farkačová (6), Aneta Navrátilová (6), Michaela Šmídová (1), Barbora Kosinová (2), Anna Mrázová (1), Nicole Sollier a Tereza Týmová. Trenér Tomáš Vejvar

Celkové pořadí v turnaji mladších žákyň

Pořadídružstvobody
1.Házená Poděbrady 28
2.Házená Poděbrady 17
3.Sokol Bělá p.B.3
4.Házená Mělník0

Další program v zimních měsících 2023 bude pro družstvo žákyň velice podobný, když na stejném místě v sobotu 25.2.2023 se zúčastní turnaje mladších žáků a poměří si tak síly s chlapeckými družstvy HC Kolín, ELP Jablonec n/N a Házená Poděbrady.

PROGRAM TURNAJŮ Házená Poděbrady leden a únor 2023

21. 1. 2023 – turnaj minižactva 4+1 – Poděbrady – Městská sportovní hala

28. 1. 2023 – turnaj přípravky 4+1 – Poděbrady – Městská sportovní hala

29. 1. 2023 – příprava s HC Kolín – Poděbrady – nafukovací hala Žižkov

25. 2 2023 – turnaj mladších žáků a žákyň – COP Nymburk – pořadatel Házená PoděbradyDo házenkářského klubu stále probíhá celoroční nábor chlapců a dívek, více info na klubové webu www.hazenapodebrady.cz, případně tel. 603 343 096