Házená Poděbrady

Dva týmy minižactva bojovaly v Kolíně

V sobotu 4. listopadu 2023 se náš tým minižactva zúčastnil svého dalšího turnaje Středočeské ligy minižactva miniházené 4+1 v letošním podzimní sezóně a to v tradičním házenkářském městě Kolíně. Turnaj se uskutečnil na krásné moderní hale Kolín – Borky.

Pro tento turnaj byla vytvořena dvě družstva, přičemž družstvo označené jako Házená Poděbrady I bylo zcela chlapecké a družstvo označené jako Házená Poděbrady II bylo složeno smíšeně z dívek i chlapců. Všechny děti dostaly ve hře dostatečný prostor, takže si všechny děti hodně zahrály a moc házenou užily. Hrálo systémem 1 x 10 min, oba poděbradské týmy odehrály shodně 5 utkání s odlišnými soupeři.

Tým Házená Poděbrady I, byl zcela vytvořen z chlapců, kteří mají již velké zkušenosti s miniházenou z loňské sezóny z kategorie přípravky, a na jaře vyzkouší v kategorie minižactva soutěž 6+1 ve velké házené. Všichni chlapci opět bez problémy zvládly všech pět utkáních turnaje, kdy jim soupeři byli družstva Kutná Hora 2, Kolín 5, Kolín 4, Kutná Hora 1 a Příbram. Celý tým, který v tomto turnaji vedl trenér Lukáš Vejvar, předvedl velký počet pěkných útočných akcí a také jak již bývá tradicí se na brankařském postu vystřídalo téměř celý tým. Družstvo Házená Poděbrady I nastoupilo ve složení: Filip Svoboda, Štěpán Rathouský, Jan Bulíček, Antonín Loudil, Jakub Loudil, Filip Mansour a Šimon Cícha.

Družstvo Házená Poděbrady II se pod vedením trenérky Hanky Vejvarové postupně utkalo z týmy Kolín 3, Kostelec n/L, Kutná Hora 3, Kolín 1 a Kolín 2. Postupně se do hry zapojili Tomáš Baumgartner, Petr Slavík, Vojtěch Nechvíl, Alžběta Mrázová, Nikol Beranová, Martina Pokorná a Barbora Víšová. Také zde je důležité uvést, že se postupně všichni dokázali prosadit a to, jak v obranné, tak v útočné fázi.

Na konci turnaje všechny děti obdržely zaslouženou odměnu. Děkujeme všem našim dětem za vzornou reprezentaci našeho klubu. Rodičům za podporu v hledišti.

Další turnaj v rámci Středočeské ligy odehraje minižactva v sobotu 18. listopadu na domácí půdě v Městské sportovní haly Poděbrady