Házená Poděbrady

Jeden tým minižactva bojoval v Kolíně

V sobotu 6. dubna 2024 se náš tým minižactva zúčastnil svého úvodního jarního turnaje Středočeské ligy minižactva miniházené 4+1 v letošním jarní sezóně a to v tradičním házenkářském městě Kolíně. Turnaj se uskutečnil na krásné moderní hale Kolín – Borky.

Pro tento turnaj bylo vytvořeno pouze jedno družstvo, což bylo zapříčiněno zejména částečně nemocností, ale také tou skutečností, že některé děti upřednostnily jinou aktivitu před účastí na turnaji. Všechny zúčastněné děti dostaly ve hře dostatečný prostor, takže si všechny děti hodně zahrály a moc házenou užily. Hrálo systémem 1 x 12 min, Poděbradský tým odehrál 4 utkání s odlišnými soupeři.

Tým Házená Poděbrady, byl vytvořen zejména z chlapců, kteří mají již velké zkušenosti s miniházenou z loňské sezóny z kategorie přípravky, a také jedné dívky Alžběty Mrázové, která však byla na hřišti velmi vidět a velmi potěšila svým výkonem trenérku Hanku Vejvarovou. Všechny děti opět bez problémy zvládly všechny čtyři utkání turnaje, kdy jim soupeři byli družstva Kutná Hora 1, Úvaly 1, Kolín 1, a Příbram 1. Celý tým, který v tomto turnaji vedla trenérka Hanka Vejvarová, předvedl velký počet pěkných útočných akcí a také jak již bývá tradicí se na brankařském postu vystřídalo téměř celý tým. Družstvo Házená Poděbrady I nastoupilo ve složení: Filip Svoboda, Jan Bulíček, Tomáš Baumgartner, Petr Slavík, Martin Řehák a Alžběta Mrázová.

Na konci turnaje všechny děti obdržely zaslouženou odměnu. Děkujeme všem našim dětem za vzornou reprezentaci našeho klubu. Rodičům za podporu v hledišti.

Další turnaj v rámci Středočeské ligy odehraje minižactva v sobotu 20. dubna na domácí půdě v Městské sportovní haly Poděbrady