Házená Poděbrady

Minižáci doma zakončili středočeskou ligu házené 6+1

V neděli 25. května 2024 mělo na programu svůj závěrečný turnaj Středočeské ligy minižactva 6+1, družstvo minižáků, který premiérově pořádalo na hřišti ZŠ TGM Žižkov.

V rámci tohoto kola se náš tým postupně utkat s týmy, Sokola Bělá p./B, Sparty Kutná Hora, Sokola Úvaly a nakonec Sokola Kostelec n./L.

V průběhu všech utkání se postupně představilo všech 10 poděbradských chlapců a na všech byla vidět velká snaha při provádění házenkářských dovedností, které se doposud při tréninku naučili.

V průběhu celé jarní soutěže, která se odehrála turnajově, vždy u jednoho z účastníků, se během jednotlivých utkání počítalo oficiální skóre, nicméně každý tým si pro své potřeby vedl vždy zápasovou statistiku. Poděbradští trenéři tak, evidovali v jednotlivých utkání počet vstřelených a obdržených branek a také nevyužité jasné brankové příležitosti. Mají tak samozřejmě i přehled o konečných výsledcích jednotlivých utkání.

V úvodní utkání v turnaji nastoupili poděbradští minižáci proti týmu Sokolem Bělá p./B. Celé utkání mělo velmi vyrovnaný průběh. Poděbradské minižáky, však musel mrzet velký počet neproměněných jasných brankových příležitostí. Na místě je nutné určitě pochválit družstvo soupeře, které se od posledního vzájemného utkání velmi zlepšilo. Také výsledek 13:13 tohoto utkání byl toho důkazem.

To druhé utkání na turnaji s družstvem Kutné Hory bylo jasně v režii domácích minižáků, jedním z důvodu tohoto byl také fakt, že soupeř přijel na turnaj z důvodu velké nemocnosti ve velmi oslabené sestavě. Konečný výsledek 20:8.

Třetí utkání v turnaji nastoupili poděbradští minižáci proti Sokolu Úvaly, bylo od začátku jasně v režii soupeře, přičemž domácí mohl mrzet velký počet nevyužitých jasných brankových příležitostí, který za celý zápas „nastřádali“ celkem patnáct. V tomto utkání poděbradským minižákům chyběla rychlejší hra v útočné fázi a malá agresivita v obraně, což znamenalo konečný výsledek 11:17 ve prospěch úvalských.

V posledním utkání byl soupeřem poděbradských minižáků tým Kostelce n/L a také zde se hrálo velmi vyrovnané utkání, i když si možná chlapci pamatovali poslední vzájemná utkání. Na předchozím turnaji v Úvalech s tímto soupeřem jasně prohráli. V tomto utkání bez předchozího tréninku poděbradští minižáci pro ně nový systém obrany, za jeho zvládnutí určitě všichni zaslouží pochvalu. Všichni kluci určitě zaslouží pochvalu za bojovnost a předvedenou hru. Výsledek nakonec byl, 11:16 ve prospěch soupeře.

Opět děkujeme rodičům za podporu dětí v hledišti a také pomoc při organizaci domácího turnaje.

Další turnaj odehraje tým minižáků od 14. do 16. června 2024 v rámci MEGAMINI Liberec

Poděbradské tým vedený trenérů Tomášem Vejvarem Hanky Vejvarové nastoupil v následujícím složení:

Házená Poděbrady:

Maxmilián Krejčí – Marek Bartoníček, Tomáš Baumgartner, Jan Bulíček, Jakub Fikar, Maxmilián Kulich, Filip Mansour, Vojtěch Nechvíl, Štěpán Rathouský, Filip Svoboda