Házená Poděbrady

Minižáci se v Kutné Hoře házenou bavili

V sobotu 13. dubna 2024 mělo na programu svůj další turnaj Středočeské ligy minižactva 6+1, družstvo minižáků, když tentokrát získávalo zkušenosti s „velkou“ házenou v hale Bios v Kutné Hoře

V rámci tohoto kola se náš tým postupně utkat s týmy Sparty Kutná Hora, Sokola Bělá p./B., Sokola Úvaly a nakonec Sokola Kostelec n./L

V průběhu všech utkání se postupně představilo všech 12 poděbradských chlapců a na všech bylo vidět opět obrovské nadšení pro hru, snaha a bojovnost při provádění házenkářských dovedností, které se doposud při tréninku naučili.

V průběhu celé jarní soutěže, která se odehraje turnajově, vždy u jednoho z účastníků, se nebude během jednotlivých utkání počítat oficiální skóre, nicméně každý tým si pro své potřeby vede vždy zápasovou statistiku. Poděbradští trenéři tak, evidují v jednotlivých utkání počet vstřelených a obdržených branek a také nevyužité jasné brankové příležitosti. Mají tak samozřejmě i přehled o konečných výsledcích jednotlivých utkání. Celá soutěž také slouží jako příprava na největší turnaj pro tuto kategorii MEGAMINI, kterého se tento tým v polovině června tohoto roku v Liberci zúčastní.

V úvodní utkání v turnaji nastoupili poděbradští minižáci proti domácímu družstvu Sparta Kutná Hora, to turnaj odehrálo s velmi početným kádrem, a jak už bývá pravidlem s tímto družstvem, hrála se velmi svižná házená s celoplošnými obranami. Prvním poločase byla hra velmi vyrovnaná, v tom druhém, však poděbradští zrychlili hru v útočné fázi a přidali na agresivitě v obraně, což znamenalo konečný výsledek 15:12 ve prospěch poděbradských.

V podobné duchu tedy velice rychlé hře poděbradských se neslo také druhé utkání se Sokolem Bělá p./B. Zde však Poděbradské minižáky zastihl tento zápas ve střelecké formě, když se v průběhu utkání dokázali vstřelit pěkných 21 branek. Také obranná fáze byla celkem povedená. Odpovídal tomu také výsledek tohoto utkání, který vyzněl jasně pro Poděbradské v poměru 21:7.

Ve třetím utkání nastoupili poděbradští minižáci proti již zkušenějšímu soupeři Sokolu Úvaly, ten turnaj přijel s velmi početným kádrem, který již má odehráno přeci jen více utkání „velké“ házené, což bylo znát zejména v 1. poločase utkání. V tom druhém, však poděbradští zrychlili hru v útočné fázi a přidali na agresivitě v obraně, což znamenalo konečný výsledek 12:11 ve prospěch poděbradských.

V posledním utkání, které jako všemi ostatní hrálo 2 x 10 min, bylo soupeřem poděbradských mladíků družstvo Sokola Kostelec n/L, tomu i díky 18 neproměněným šancím poděbradští jasně podhlehli v poměru 11:21.

Vystoupení všech zúčastněných na tomto turnaji opět lze hodnotit pouze pozitivně, protože všichni hráči na těchto turnajích získávají tolik potřebné praktické zápasové zkušenosti, které při sebelepším tréninku získat nemohou. Velice pozitivně je také fakt, že všechny družstva jsou velice vyrovnaná a diváci, tak můžou sledovat velmi dramatický průběh jednotlivých utkání.

Opět děkujeme rodičům za podporu dětí v hledišti.

Další utkání odehraje tým minižáků v sobotu 27. 4. 2024 na venkovním hřišti v Kostelci n/L.

Poděbradský tým vedený trenéry Tomášem Vejvarem a Hankou Vejvarovou nastoupil v následujícím složení:

Maxmilián Krejčí – Marek Bartoníček, Tomáš Baumgartner, Jan Bulíček, Maxmilián Kulich, Antonín Loudil, Jakub Loudil, Filip Mansour, Vojtěch Nechvíl, Štěpán Rathouský, Petr Slavík, Filip Svoboda