Házená Poděbrady

Minižáci úspěšně odehráli další kolo středočeské ligy házené 6+1

V sobotu 11. května 2024 mělo na programu svůj další turnaj Středočeské ligy minižactva 6+1, družstvo minižáků, když tentokrát zavítalo do sportovní haly Sokola Úvaly. Na okraj nutno poznamenat, že tento turnaj odehrál tým ve zcela nových klubových dresech.

V rámci tohoto kola se náš tým postupně utkat s týmy Sokola Úvaly, Sokola Bělá p./B., Sokola Kostelec n./L., a nakonec Sparty Kutná Hora

V průběhu všech utkání se postupně představilo všech 13 poděbradských chlapců a na všech bylo vidět opět obrovské zaujetí pro hru, velká snaha při provádění házenkářských dovedností, které se doposud při tréninku a odehraných zápasech naučili.

V průběhu celé jarní soutěže, která se odehrává turnajově, vždy u jednoho z účastníků, se během jednotlivých utkání nepočítá oficiální skóre, nicméně každý tým si pro své potřeby vede vždy zápasovou statistiku. Poděbradští trenéři tak, evidují v jednotlivých utkání počet vstřelených a obdržených branek a také nevyužité jasné brankové příležitosti. Mají tak samozřejmě i přehled o konečných výsledcích jednotlivých utkání.

V úvodní utkání v turnaji nastoupili poděbradští minižáci proti domácímu Sokolu Úvaly, ten turnaj odehrál opět s velmi početným kádrem, který již má odehráno přeci jen více utkání „velké“ házené, což bylo znát zejména v 1. poločase utkání. V tom druhém, však poděbradští zrychlili hru v útočné fázi a přidali na agresivitě v obraně, což znamenalo konečný výsledek 11:10 ve prospěch poděbradských.

Ve stejném duchu tedy velice rychlé hře poděbradských se neslo také druhé utkání se Sokolem Bělá p./B. Zde však Poděbradské minižáky zastihl tento zápas ve střelecké formě, když se v průběhu utkání dokázali vstřelit pěkných 18 branek. Také obranná fáze byla povedená. Odpovídal tomu také výsledek tohoto utkání, který vyzněl jasně pro Poděbradské v poměru 18:9.

Ve třetím utkání byl soupeřem poděbradských minižáků tým Kostelce n/L a zde nutno uznat, že byl soupeř o mnoho lepší a to na obou stranách hřiště. Také na úvalském turnaji poděbradští minižáci s tímto soupeřem jasně a zaslouženě prohráli. Nicméně všichni kluci si zaslouží pochvalu za bojovnost. Výsledek nakonec byl i díky velkému počtu neproměněným šancím, 4:20 ve prospěch soupeře.

V posledním utkání, které jako všemi ostatní hrálo 2 x 10 min, bylo soupeřem poděbradských mladíků družstvo Sparty Kutná Hora, také zde byl průběh více nakloněn poděbradským a to zejména díky velice agresivní celoplošné obraně a rychlým útokům s kvalitním zakončením, čemuž odpovídá i konečné skóre 22:16 ve prospěch poděbradských minižáků.

Vystoupení všech zúčastněných na tomto turnaji lze hodnotit pouze pozitivně, protože všichni na těchto turnajích získávají tolik potřebné praktické zápasové zkušenosti, které při sebelepším tréninku získat nemohou. Velice pozitivně je také fakt, že všechny družstva jsou velice vyrovnaná a diváci, tak můžou sledovat velmi dramatický průběh jednotlivých utkání.

Opět děkujeme rodičům za podporu dětí v hledišti.

Další utkání odehraje tým minižáků v neděli 26. 5. 2024 v Poděbradech na Žižkově

Poděbradské tým pod vedením trenérky Hanky Vejvarové nastoupil v následujícím složení:

Házená Poděbrady:

Maxmilián Krejčí – Marek Bartoníček, Tomáš Baumgartner, Jan Bulíček, Šimon Cícha, Maxmilián Kulich, Antonín Loudil, Jakub Loudil, Filip Mansour, Vojtěch Nechvíl, Štěpán Rathouský, Petr Slavík, Filip Svoboda