Házená Poděbrady

Minižáci úspěšně pokračovali dalším kolem středočeské ligy házené 6+1

V sobotu 27. dubna 2024 mělo na programu svůj další turnaj Středočeské ligy minižactva 6+1, družstvo minižáků, když tentokrát zavítalo na venkovní hřiště Sokola Kostelec n/L. Nutno poznamenat, že se hrálo za velmi teplého a slunného počasí.

V rámci tohoto kola se náš tým opět postupně utkat s týmy Sokola Úvaly, Sparty Kutná Hora, Sokola Kostelec n./L., a nakonec Sokola Bělá p./B.

V průběhu všech utkání se postupně představilo všech 10 poděbradských chlapců a na všech bylo vidět opět obrovské zaujetí pro hru, velká snaha při provádění házenkářských dovedností, které se doposud při tréninku naučili.

V průběhu celé jarní soutěže, která se hraje turnajově, vždy u jednoho z účastníků, se během jednotlivých utkání nepočítá oficiální skóre, nicméně každý tým si pro své potřeby vede vždy zápasovou statistiku. Poděbradští trenéři tak, evidují v jednotlivých utkání počet vstřelených a obdržených branek a také nevyužité jasné brankové příležitosti. Mají tak samozřejmě i přehled o konečných výsledcích jednotlivých utkání.

V úvodní utkání v turnaji nastoupili poděbradští minižáci proti Sokolu Úvaly, ten na turnaj opět přijel s velmi početným kádrem, který však ještě nemá tolik odehraných utkání „velké“ házené, což bylo znát v průběhu celého utkání. Zejména důrazná vytažená obrana Poděbradských chlapců, byla velice účinná v průběhu celého utkání a znamenala konečný výsledek 16:8 ve prospěch poděbradských.

Také ve druhé utkání, které jako všemi ostatní hrálo 2 x 10 min, bylo soupeřem poděbradských mladíků družstvo Sparty Kutná Hora, zde byl průběh utkání více vyrovnaný, čemuž odpovídá i konečné skoré 11:7 ve prospěch poděbradských minižáků.

Ve třetím utkání byl soupeřem poděbradských minižáků domácí tým Kostelce n/L a také zde se hrálo velmi vyrovnané utkání, i když si možná chlapci pamatovali poslední vzájemné utkání. Na začátku dubna s tímto soupeřem na turnaji v Kutné Hoře jasně prohráli. Všichni kluci určitě zaslouží pochvalu za bojovnost a předvedenou hru. Výsledek nakonec byl i díky 9-ti neproměněným šancím, 11:12 ve prospěch soupeře.

V poslední utkání na turnaji s družstvem Sokolem Bělá p./B., muselo Poděbradské minižáky opět mrzet, velký počet neproměněných jasných brankových příležitostí, který se v průběhu utkání vyšplhal na jedenáct. Vzhledem k tomu, že se hrálo za poměrně teplého a slunečného počasí, všem aktérům na hřišti docházely síly a hra měla také mnoho nepřesností a technických chyb. Také výsledek tohoto utkání vyzněl pro Poděbradské v poměru 14:7.

Vystoupení všech zúčastněných na tomto turnaji lze hodnotit pouze pozitivně, protože všichni na těchto turnajích získávají tolik potřebné praktické zápasové zkušenosti, které při sebelepším tréninku získat nemohou.

Opět děkujeme rodičům za podporu dětí v hledišti.

Další utkání odehraje tým minižáků v sobotu 11.5.2024 v Úvalech

Poděbradské tým nastoupil v následujícím složení:

Házená Poděbrady:

Maxmilián Krejčí – Marek Bartoníček, Tomáš Baumgartner, Jan Bulíček, Šimon Cícha, Maxmilián Kulich, Štěpán Rathouský, Petr Slavík, Filip Svoboda a Vojtěch Nechvíl