Házená Poděbrady

Minižáci úspěšně zahájili středočeskou ligu házené 6+1

V neděli 24. března 2024 mělo na programu svůj úvodní turnaj Středočeské ligy minižactva 6+1, družstvo minižáků, když tentokrát zavítalo do sportovní haly Sokola Bělá p./B.

V rámci tohoto kola se náš tým postupně utkat s týmy Sokola Úvaly, Sokola Bělá p./B., Sokola Kostelec n./L., a nakonec Sparty Kutná Hora

V průběhu všech utkání se postupně představilo všech 10 poděbradských chlapců a na všech bylo vidět opět obrovské zaujetí pro hru, velká snaha při provádění házenkářských dovedností, které se doposud při tréninku naučili.

V průběhu celé jarní soutěže, která se odehraje turnajově, vždy u jednoho z účastníků, se nebude během jednotlivých utkání počítat oficiální skóre, nicméně každý tým si pro své potřeby vede vždy zápasovou statistiku. Poděbradští trenéři tak, evidují v jednotlivých utkání počet vstřelených a obdržených branek a také nevyužité jasné brankové příležitosti. Mají tak samozřejmě i přehled o konečných výsledcích jednotlivých utkání.

V úvodní utkání v turnaji nastoupili poděbradští minižáci proti již zkušenějšímu soupeři Sokolu Úvaly, ten turnaj přijel s velmi početným kádrem, který již má odehráno přeci jen více utkání „velké“ házené, což bylo znát zejména v 1. poločase utkání. V tom druhém, však poděbradští zrychlili hru v útočné fázi a přidali na agresivitě v obraně, což znamenalo konečný výsledek 13:11 ve prospěch poděbradských.

V podobné duchu tedy velmi vyrovnaném průběhu se neslo také druhé utkání s domácím Sokolem Bělá p./B. Zde však muselo Poděbradské minižáky mrzet velký počet neproměněných jasných brankových příležitostí, který se v průběhu utkání vyšplhal na sedmnáct. Zde je nutné určitě pochválit domácí družstvo, které se od posledního vzájemného utkání velmi zlepšilo. Také výsledek tohoto utkání vyzněl pro Poděbradské v poměru 10:8.

Ve třetím utkání byl soupeřem poděbradských minižáků tým Kostelce n/L a také zde se hrálo velmi vyrovnané utkání, i když si možná chlapci pamatovali poslední vzájemné utkání. V prosinci loňského roku s tímto soupeřem na turnaji v Kutné Hoře jasně prohráli. Všichni kluci určitě zaslouží pochvalu za bojovnost a předvedenou hru. Výsledek nakonec byl i díky 13-ti neproměněným šancím, 10:12 ve prospěch soupeře.

V posledním utkání, které jako všemi ostatní hrálo 2 x 10 min, bylo soupeřem poděbradských mladíků družstvo Sparty Kutná Hora, také zde byl průběh velice vyrovnaný, čemuž odpovídá i konečné skoré 14:11 ve prospěch poděbradských minižáků.

Vystoupení všech zúčastněných na tomto turnaji lze hodnotit pouze pozitivně, protože všichni na těchto turnajích získávají tolik potřebné praktické zápasové zkušenosti, které při sebelepším tréninku získat nemohou. Velice pozitivně je také fakt, že všechny družstva jsou velice vyrovnaná a diváci, tak můžou sledovat velmi dramatický průběh jednotlivých utkání.

Opět děkujeme rodičům za podporu dětí v hledišti.

Další utkání odehraje tým minižáků v sobotu 13.4.2024 v Kutné Hoře

Poděbradské tým vedený trenérů Tomášem Vejvarem Hanky Vejvarové nastoupil v následujícím složení:

Házená Poděbrady:

Maxmilián Krejčí – Marek Bartoníček, Tomáš Baumgartner, Jan Bulíček, Antonín Loudil, Jakub Loudil, Filip Mansour, Štěpán Rathouský, Petr Slavík, Filip Svoboda