Házená Poděbrady

Minižáci zahájili nový rok druhým místem na turnaji v Bělé p.B.

V neděli 14. ledna 2024 si družstvo minižáků novém roce vyzkoušelo turnaj „velké“ házené, když přijalo pozvání na memoriál Jiřího Ceháka házené 6+1 v Bělé p.B. Samotný turnaj se odehrál v místní útulné sportovní hale za účastí družstev Sokola Bělé p.B. 1, Sokola Bělé p.B. 2, Sparty Kutná Hora, TJ Turnov, Liberec Handball, Auto Škody Mladá Boleslav a ELP Jablonec n/N. Tentokrát jedenáctičlený poděbradský tým pod vedením trenérů Tomáše Vejvara a Hanky Vejvarové si také mohl, vyzkoušel utkání hraná na skóre s tím, že na konci turnaje bylo vyhlašováno konečné pořadí a první tři týmy si mohli odvést z Bělé p.B. medaile a pohár. Další novinkou pro Poděbradské malé házenkáře byl systém turnaje, když nejdříve se odehrály dvě čtyřčlenné skupiny a následně jednotlivé týmy podle umístění ve skupině, odehrály závěrečné utkání o konečné umístění.

Ve svém úvodním utkání nastoupil poděbradský tým, který byl složen až na jednu výjimku ve velké většině z chlapců ročníků 2014 a 2015, proti družstvu ELP Jablonec n/N, což byl pro poděbradské minižáky naprostá premiéra proti tomuto soupeři ze severu Čech. Další perličkou bylo, že právě tento klub byl posledním aktivním hráčským působiště trenéra Tomáše Vejvara. A nutno poznamenat, že průběh celého utkání byl z cela v režii nejmenších poděbradských házenkářů, když ti svému soupeři nedovolili vstřelit jedinou branku a zaslouženě zvítězili v poměru 4:0. Nutno poznamenat, že v průběhu všech utkáních, které byly opravdu svižné, a rychlé dostal dostatečný herní prostor celý 11-ti členný tým.

Ve druhém utkání turnaje narazili poděbradští minižáci na domácí družstvo Sokola Bělá p.B. 1 a díky zejména velice těsné celoplošné obraně v něm dokázali zvítězit v poměru 9:2. Ve stejné duchu se neslo také poslední utkání ve skupině, ve kterém se utkali družstvem Auto Škoda Mladá Boleslav a kterém jasně vyhráli 7:2, nicméně je mohlo mrzet obrovské množství neproměněných jasných brankových příležitostí. Tyto výsledky znamenaly první místo ve skupině a postup do finále, kde na ně čekalo velice zkušené družstvo Liberec Handball.

Poslední utkání na turnaji s družstvem Liberce, bylo také utkání o konečné první místo na turnaji. Utkání od počátku bylo jasně v režii Libereckých minižáků, kteří již „velkou“ házenou hrají druhým rokem a kostra celého týmu byla o rok starší než naprostá většina malých poděbradských chlapců. Nicméně celé družstvo bojovalo až do konce utkání, které skončilo jasně ve prospěch Libereckých 2:12.

Výsledek posledního utkání znamenal pro malé poděbradské házenkáře celkově druhé místo v turnaji a zisk stříbrných medailí a „velkého“ poháru za druhé místo.

Všechny zápasy lze opět hodnotit pouze pozitivně, kluci mají v rámci těchto turnajů možnost získat tolik potřebné zkušenosti, které se jim v budoucnu určitě budou hodit. Co dodat – NEVER GIVE UP!!! – Nikdy se nevzdávej. Všem poděbradským házenkářům děkujeme za reprezentaci našeho klubu a rodičům za podporu při sportování jejich dětí.

Sestava týmu minižáků Házená Poděbrady:

Filip Svoboda, Jan Bulíček, Jakub Loudil, Antonín Loudil, Šimon Cícha, Petr Slavík, Marek Bartoníček, Štěpán Rathouský, Filip Mansour, Maxmilián Kulich, Vojtěch Nechvíl

Trenéři: Hanka a Tomáš Vejvarovi

Do týmů minižactva a přípravky (r. 2013-2016) probíhá celoroční nábor kluků a holek. Více informací získáte na klubovém webu hazenapoděbrady.cz, případně tel. 603 343 096