Házená Poděbrady

Minižactvo odehrálo mistrovský turnaj premiérově v Turnově

V neděli 15. 10. 2022 se náš tým minižactva zúčastnil svého třetího turnaje Středočeské liga minižactva miniházené 4+1 v letošním podzimní sezóně a to premiérově v Turnově. Turnaj se uskutečnil v útulné sportovní hale TJ Turnov. Poděbradští trenéři opět dali možnost účasti všem dětem z kategorie minižactva, nicméně z důvodu nemoci či jiných důvodu, nebyl tým kompletní. Na začátek nutno poznamenat, že se nikdo vůbec na hřišti neztratil. Trenéři, kterými pro tento turnaj byli Hanka Vejvarová a Tomáš Vejvar, tak měli z dispozici hned třináct poděbradských házenkářek a házenkářů. Tento počet děti, tak opět dovolil vytvoření dvou samostatných týmů, kdy družstvo v červených dresech bylo výhradně vytvořeno z již „trochu“ zkušenějších dětí a družstvo v tradičních modrých dresech bylo z  časti tvořeno dětmi, které nedávno s házenou začaly .

V průběhu nedělního dopoledne se oba poděbradské týmy na dvou hřištích v turnovské hale  postupně utkaly s družstvy Sokola Kostelec n/L., Sokola Libčice n.Vl., Sokola Bělá p.B, AutoŠkody Mladá Boleslav, Házená Mělník a domácí TJ Turnova. V modrém Poděbradském týmu nastoupili Maxmilián Krejčí, Jakub Síbrt, Petr Slavík, Martina Pokorná, Tomáš Baumgartner, Alžběta Mrázová a Nikol Beranová. V týmu červeném, pak Štěpán Rathouský, Marek Bartoníček, Filip Svoboda, Jakub Loudil, Antonín Loudil a Jan Bulíček.

Obě dvě družstva poděbradských házenkářek a házenkářů, opět procházela celým turnajem velice úspěšně, když jejich hra měla vzestupnou tendenci, co se týče postupného zlepšování jednotlivých herních dovedností. V průběhu všech utkáních dokázali svěřenci trenérů Tomáše Vejvara, Hany Vejvarové opět vstřelit mnoho branek a na druhé straně předvedli poděbradští brankáři nespočet pěkných zákroků před zraky svých fanouškům z řad rodičů. Opět v průběhu celého turnaje platilo pravidlo, že všechny děti dostaly „absolutně“ stejné prostor ve hře, když i na postu brankáře se postupně vystřídaly všechny děti. Na konci turnaje byly všechny zúčastněné týmy odměněny za předvedené výkony sladkou odměnou

Všem dětem děkujeme za reprezentaci našeho klubu a rodičům za podporu v hledišti

Další turnaj Středočeské ligy odehraje tým mini v sobotu 4. listopadu ve sportovní hale Borky v Kolíně.