Házená Poděbrady

Minižactvo pořádalo domácí turnaj v rámci Středočeské ligy

V sobotu 18. listopadu 2023 měly možnost děti z kategorie minižactva odehrát svůj podzimní domácí turnaj v rámci středočeské ligy minižactva miniházené 4+1. Turnaj se tradičně uskutečnil v Poděbradské městské hale. Turnaje se zúčastnily družstva TJ Turnov, Sokol Bělá p.B. 1 a 2, Sparta Kutná Hora 1 a 2, Házená Mělník 1 a 2. a celkem tři týmu pořádající Házené Poděbrady. Turnaje se tedy aktivně zúčastnilo celkem jednadvacet malý poděbradských házenkářek a házenkářů. Každý ze zúčastněných týmu v rámci turnaje odehrál šest utkání.

Všechny tři družstva nejmenších poděbradských házenkářek a házenkářů, opět procházela celým turnajem velice úspěšně, když jejich hra měla neskutečně vzestupnou tendenci, co se týče postupného zlepšování jednotlivých herních dovedností. Za zmínku určitě stojí, že svůj premiérový turnaj odehrála Adéla Marhanová, nutno poznamenat, že se v jednotlivých utkáních vůbec neztratila. V průběhu všech utkáních dokázali svěřenci trenérů Hany Vejvarové, Radovana Kobyláka a Lukáše Vejvara opět vstřelit mnoho branek a na druhé straně předvedli poděbradští brankáři nespočet pěkných zákroků před zraky svých fanouškům z řad rodičů a kamarádů. Opět v průběhu celého turnaje platilo pravidlo, že všechny děti dostaly „absolutně“ stejné prostor ve hře, když i na postu brankáře se postupně vystřídaly všechny děti. Na konci turnaje byly všechny zúčastněné týmy odměněny za předvedené výkony sladkou odměnou.

Velké poděkování patří také pěti chlapcům z družstev staršího a mladšího žactva, David Macan, Petr Čížek, Matěj Beneš, Ondra Beneš a Ondra Škopek, kteří se skvěle zhostili pozice rozhodčích a celý turnaje, tak mohl bez proběhnout problémů.

Jednotlivé poděbradské týmy nastoupily v následujícím složení:

Házená Poděbrady 1:

Rozárka Černá, Bětka Mrázová, Martina Pokorná, Adéla Marhanová, Jakub Síbrt, Martin Řehák

Házená Poděbrady 2:

Marek Bartoníček, Antonín Loudil, Jakub Loudil, Tomáš Baumgartner, Filip Mansour, František Duchek, Maxmilián Krejčí

Házená Poděbrady 3:

Filip Svoboda, Šimon Cícha, Jan Bulíček, Štěpán Rathouský, Petr Slavík, Vojtěch Nechvíl