Házená Poděbrady

Minižactvo zahájilo podzimní sezónu na Mělníce

V neděli 17. 9. 2022 se náš nově tvořící se tým minižactva zúčastnil svého prvního turnaje Středočeské liga minižactva miniházené 4+1 v letošním podzimní sezóně a to v tradičním házenkářském městě Mělníce. Turnaj se uskutečnil na venkovním hřišti ISŠT Mělník za krásného slunečného počasí.

Pro některé děti to byl vůbec první turnaj, kdy si mohly zahrát proti stejně starým dětem z jiných klubů a nutno říci, že všichni obstály. Pro tento turnaj byla vytvořena dvě družstva, přičemž družstvo označené jako Házená Poděbrady I bylo složeno smíšeně z dívek i chlapců a družstvo označené jako Házená Poděbrady II bylo zcela chlapecké. Všechny děti dostaly ve hře dostatečný prostor, takže si všechny děti hodně zahrály a moc házenou užily. Nově se hrálo systémem 2 x 10 min, oba poděbradské týmy odehrály shodně 4 utkání s odlišnými soupeři.

Družstvo Házená Poděbrady I se postupně utkalo z týmy Házená Mělník – Dívky, Mladá Boleslav I, Bělá a dívčím družstvem Turnova.  Postupně se do hry zapojili nováčci Tomáš Baumgartner a Petr Slavík, a také již zkušenější Bětka Mrázová, Rozárka Černá, Maxmilián Krejčí a Jakub Síbrt. Zde je důležité uvést, že se postupně všichni dokázali prosadit a to, jak v obranné, tak v útočné fázi.

Tým Házená Poděbrady II, byl zcela vytvořen z chlapců, kteří mají již velké zkušenosti s miniházenou z loňské sezóny z kategorie přípravky, a tak to byla pro všechny chlapce premiéra v kategorii minižactva. Nicméně se s tím všichni bez problémy vypořádali a to zejména v prvních třech utkáních turnaje, kdy jim soupeři byli družstva Mladé Boleslavi 2, Příbrami a Házená Mělník – chlapci. V tom poslední čtvrtém jim velké problémy dělali velice šikovní a rychlý chlapci ze Zruče n.S. Družstvo Házená Poděbrady II nastoupilo ve složení: Marek Bartoníček, Šimon Cícha, Štěpán Rathouský, Jan Bulíček, Martin Řehák, Vojta Nechvíl a Filip Svoboda.

Na konci turnaje všechny děti obdržely zaslouženou odměnu. Děkujeme všem našim dětem za vzornou reprezentaci našeho klubu. Rodičům za podporu v hledišti.