Házená Poděbrady

Mladší žáci byli v posledním přípravném turnaji na třetím místě

V sobotu 25. února 2023 družstvo mladších žáků se zúčastnilo posledního přípravného turnaje před začátkem jarní části sezóny a to turnaje, který uspořádal klub Házená Poděbrady v nedalekém Nymburce. V nymburské hale BIOS byl uspořádán přípravný turnaj zejména z důvodu nemožnosti uspořádat turnaj „velké“ házené v zimním období v Poděbradech. Družstvo se v zimním období připravujeme v „téměř“ ideálních podmínkách v nafukovací hale na Žižkově, zde včas zatím nelze vzhledem k absenci jakéhokoliv zázemí, pořádat jakýkoliv turnaj „velké“ házené.

Účastníky turnaje, kromě poděbradských chlapců, byly smíšený tým ELP Jablonec n/N a hned dvě družstva poděbradských žákyň. Další přihlášený účastník HC Kolín svou účast vzhledem k probíhajícím jarním prázdninám svou účast zrušil. I přes to na poděbradské mladíky čekali tři pro přípravu velmi důležité utkání, ve kterých trenér Dalibor Macan mohl dát prostor také hned třem nováčkům z řad minižáků, kteří jsou postupně zařazovány do tohoto týmu.

Samotný turnaj se hrál na skóre systémem každý s každým, přičemž na konci každého utkání následovala dovednostní soutěž v podobě sedmimetrových hodů. To přineslo na konci každého utkání v hale opravdu elektrizující atmosféru plné napětí.

V jednotlivých utkání poděbradští mladší žáci postupně podlehli hostům z Jablonce n/N, když zejména se nedokázali střelecky prosadit ve druhém poločase. Následně nestačili na družstvo poděbradských žákyň označené pro tento turnaj jako číslo dvě, aby v posledním utkání porazili tým poděbradských dívek 1. To jim nakonec stačilo ke konečnému třetímu místu a zisku bronzových medailí.

Nutno poznamenat, že celý nově se tvořící tým i jednotlivý hráči musí v tréninku hodně přidat a trenéři se musí věnovat zejména kolektivnímu pojetí družstva na hřišti i mimo něj.

Sestava a statistiky týmu mladších žáků Házená Poděbrady:

Adam Bradna – Mikuláš Beran (2 branky/ 2 (7m), Kristian Macan (5/1), Šimon Škoch (3/0), Jakub Bradna, Štěpán Cícha (4/0), Filip Urbánek (3/1), Daniel Urban (7/0), Ondřej Škopek, Matěj Beneš (3/0), Ondřej Beneš (7/0), Jáchym Veselý (0/1), Petr Továrek (0/2) a Saša Evpak (3/1). Trenér Dalibor Macan

SONY DSC

Do týmu mladších žáků (r. 2010-2012) probíhá celoroční nábor. Více informací získáte na klubovém webu hazenapoděbrady.cz, případně tel. 603 343 096