Házená Poděbrady

Mladší žáci odehráli další kolo Středočeské ligy v Hostivicích

V neděli 13.11.2022 mladší žáci zajížděli k dalšímu kolu Středočeské ligy do Hostivic. Ve zdejší sportovní hale se postupně střetli s družstvy Sokola Kostelec n/L a Spartaku Příbram.

Už v první utkání s týmem Kostelce byl na většině chlapců znát velký herní a tréninkový deficit zapříčiněný častými absencemi na trénincích, ať už z důvodu velké nemocnosti či jiných nespecifikovaných důvodů. Ale také ne moc ideálně nastaveném systému Středočeské ligy, kdy někteří hráči díky rozlosovaní měli mezi tímto a poslední odehraným turnajem pauzu téměř měsíc a půl. Bohužel v průběhu prvního utkání, kdy všichni chlapci dostali absolutně stejný prostor ve hře, byly výše uvedené atributy znát zejména v obranné fázi hry, kde většina týmu nestačila jednoduchou hru soupeře. V útočné fázi byl obrovským problémem střelba, které vůbec nedosahovala kvalit kategorie mladšího žactva.

Ve druhém utkání s Příbramí i díky rozebrání chyb z předchozího zápasu, došlo k markantnímu zlepšení hry celého družstva na obou stranách hřiště. Týmu se začala dařit zejména v obraně, kdy díky rychlejšímu přistupování k soupeřově hráčů, dokázal získávat mnoho míčů a rychlých útoků vstřelit velký počet jednoduchých branek.

Sestava družstva: Matěj Beneš, Ondřej Beneš, Šimon Škoch, Daniel Urban, Filip Urbánek, Vítězslav Pokorný, Vladimír Obrazcov, Štěpán Cícha, Mikuláš Beran, Adam Pošík, Ondřej Škopek a Saša Evpak,

Další dvě utkání odehraje družstvo mladších žáků 27.11.2022 ve Zruči n.S