Házená Poděbrady

Mladší žáci se utkali s dvěma týmy Sokola Vršovice

V sobotu 15. 10. 2022 odehráli další kolo své soutěže také poděbradští mladší žáci. Středočeská liga mladšího žactva pro ně pokračovala, dvěma zápasy v Bělé p.B. Tak jako u dalších kategorií je velký problémem podzimních dní velká marodka, i přes to k zápasům odcestovalo celkem dvanáct poděbradských mladších žáků. Tým tedy nastoupil pod vedením trenéra Tomáše Vejvar ve složení v brance Adam Bradna, dále pozicích spojek se střídali Šimon Škoch, Sebastián Martinec, Štěpán Cícha, Ondřej Beneš, Matěj Beneš. Na obou křídlech ukazovali své doposud získané dovednosti Filip Urbánek, Kristián Macan, Ondra Škopek a Ondřej Víša, v pivotu se snažili prosadit Daniel Urban a Saša Evpak.

V prvním utkání se naši mladší žáci utkali s ryze dívčím a dobře fyzicky vyspělým týmem Sokola Vršovice. I přes výše zmíněný fakt, tedy větší fyzickou vyspělost vršovických dívek odehrál náš tým opravdu vyrovnanou partii. Od začátku utkání se celý poděbradský tým dokázal gólově prosazovat a to, jak rychlém, tak postupné útoku. V brance předvedl celkem 12 zákroků Adam Bradna, v útoku 4 branky vstřelil Šimon Škoch, shodně 2 branky Matěj Beneš, Ondřej Beneš, Sebastián Martinec a Saša Evpak, jednou se střelecky prosadili Štěpán Cícha a Filip Urbánek. Na čem celý tým musí určitě zapracovat je vyvarování se technických chyb, když v průběhu tohoto zápasu ztratil v tomto důsledku hned 10 krát míč.

Také ve druhém utkání na naše mladší žáky čekal tým Sokola Vršovice, jednalo se však o ryze chlapecké družstvo. Tento zápas byl opět velice vyrovnaný a musel se divákům moc líbit a to zejména díky bojovnosti obou družstev. Oproti předchozímu utkání se poděbradským mladším žákům více dařilo v útočné fázi a situacích jedna na jedna, zde se nejvíce prosazoval s 8 brankami Ondřej Beneš, gólově se dokázali prosadit Sebastián Martinec se 6 brankami, Šimon Škoch 4 branky, po jedné brance, pak vstřelili Matěj Beneš, Daniel Urban a Saša Evpak.

Na čem celý tým určitě musí v tréninku zapracovat je lepší a rychlejší přechod do útočné fáze a také snížení počtu technických chyb v podobě kroků či přerušovaného driblinku, kterých dokázal během obou utkání „vyprodukovat“ více než dvacet. Další věcí, kterou bude muset se pokusit eliminovat trenér poděbradských házenkářů je velký počet vyloučených hráčů v průběhu utkání, který však vždy vychází z nastavení metru přítomných rozhodčích.

Oba zápasy lze hodnotit pouze pozitivně, vzhledem postupnému hernímu růstu a získávání zápasových zkušeností a také týmovému a kamarádskému přístupu celého poděbradského družstva. Kluci mají v rámci této soutěže možnost získat tolik potřebné zkušenosti, které se jim v budoucnu určitě budou hodit. Co dodat – NEVER GIVE UP!!! – Nikdy se nevzdávej. Všem poděbradským házenkářům děkujeme za reprezentaci našeho klubu a rodičům za podporu v hledišti.