Házená Poděbrady

Mladší žáci ve finále neuspěly, za sezónu zaslouží pochvalu

V sobotu 25. 11. 2023 zakončili podzimní část soutěže ve své soutěži také poděbradští mladší žáci. Když odehráli finále Středočeské ligy mladšího žactva, třemi zápasy v Úvalech. Tentokrát k utkáním odcestovalo jedenáctka poděbradských mladších žáků. Turnaj se uskutečnil v házenkářské hale Sokola Úvaly. Tým tedy nastoupil pod vedením trenéra Dalibora Macana ve složení, v brance Lukáš Vokoun dále pozicích spojek se střídali Kristian Macan, Štěpán Cícha, Jiří Potměšil a Filip Urbánek. Na křídlech ukazoval své doposud získané dovednosti Ondra Škopek, Petr Továrek a Jáchym Veselý v pivotu se snažil prosadit Daniel Urban. Velmi cenné zkušenosti s „velkou“ házenou opět získávali, Jakub Bradna a Matěj Semirád. Ze zdravotních důvodů chyběli Mikuláš Beran a Adam Bradna.

V prvním utkání turnaje se naši mladší žáci již od 8:00 hod utkali s družstvem Sokolem Úvaly B, které bylo zejména v 1. poločase velice vyrovnané, o čemž svědčí poločasové skóre 8:7 v prospěch mladších žáků z Poděbrad. Nicméně v 2. půli jim došly síly a to zejména v útočné fázi. Za zmínku určitě stojí fakt, že ve 2 poločase vstřelili pouhé čtyři branky. První utkání tak vyznělo pro úvalských mladších žáků v poměru 12:14

Sestava a statistiky týmu mladších žáků Házená Poděbrady – Úvaly B: Lukáš Vokoun – Kristian Macan (5 branek), Petr Továrek, Štěpán Cícha (1), Daniel Urban (2/0), Ondřej Škopek (1), Filip Urbánek (3/1), Jiří Potměšil, Jakub Bradna, Matěj Semirád a Jáchym Veselý. Trenér Dalibor Macan

Ve druhém utkání s A týmem Úval měli poděbradští mladší žáci proti sobě o dost zkušenější domácí tým, který však v této sezóně dokázali jednou porazit.Domácí prostředí a zkušenost se projevila v průběhu celého utkání, nicméně určitě jenom utkání proti lepším družstvům může všechny hráče postupně herně posouvat. Druhé utkání nakonec ovládlo domácí družstvo v poměru 17:10

Sestava a statistiky týmu mladších žáků Házená Poděbrady – Úvaly A: Lukáš Vokoun – Kristian Macan (2 branky), Petr Továrek (1), Štěpán Cícha (1), Daniel Urban (3/1), Ondřej Škopek, Filip Urbánek (4), Jiří Potměšil, Jakub Bradna, Matěj Semirád a Jáchym Veselý. Trenér Dalibor Macan

V posledním utkání sobotního turnaje na poděbradské mladší žáky čekal další soupeř, a sice tým Jiskry Zruč n/S. Tým, který ve své kategorie patří mezi nejlepší družstva celé ČR. V průběhu celého utkání v útočné fázi všem poděbradským hráčům dělala velký problém vysunutá a velmi těsná obrana soupeře. Nicméně pro poděbradské mladší žáky velmi důležité utkání pro jejich postupný herních růst. Utkání skočilo v poměru 27:3 ve prospěch Jiskry.

Sestava a statistiky týmu mladších žáků Házená Poděbrady – Jiskra Zruč n/S.: Lukáš Vokoun – Kristian Macan, Petr Továrek, Štěpán Cícha (1), Daniel Urban, Ondřej Škopek, Filip Urbánek, Jiří Potměšil, Jakub Bradna, Matěj Semirád a Jáchym Veselý (2 branky). Trenér Dalibor Macan

Všechny zápasy lze opět hodnotit pouze pozitivně, vzhledem postupnému hernímu růstu a získávání zápasových zkušeností a také týmovému a kamarádskému přístupu celého poděbradského družstva. Kluci mají v rámci této soutěže možnost získat tolik potřebné zkušenosti, které se jim v budoucnu určitě budou hodit. Co dodat – NEVER GIVE UP!!! – Nikdy se nevzdávej. Všem poděbradským házenkářům děkujeme za reprezentaci našeho klubu a rodičům za podporu při sportování jejich dětí.Do týmu mladších žáků (r. 2011-2012) probíhá celoroční nábor. Více informací získáte na klubovém webu hazenapoděbrady.cz, případně tel. 603 343 096