Házená Poděbrady

Mladší žáci vstoupili do jarní sezóny bez bodu

V sobotu 6. dubna zahájil svou jarní sezónu také tým mladších žáků poděbradského házenkářského klubu, když pod trenérským vedením Dalibora Macana se účastnil úvodního kolo jarní části 1. Středočeské ligy mladších žáků v Úvalech.

V Úvalské házenkářské hale měli Poděbradští mladší žáci možnost odehrát celkem dvě utkání, když soupeři jim byli týmy Handball Úvaly a Jiskry Zruč n.S.. Na turnaj byla nominována pouze osmičlenná sestava a to zejména z důvodu, že někteří hráči, včetně stabilního brankáře týmu zvolili pro sobotní dopoledne jinou aktivitu, což je v týmovém sportu, jakým házená bezesporu je, těžce chápat. Na druhou stranu je nutné pochválit Mikuláše Berana, který i přes problémy s patou, na turnaj odjel a velice dobře zastoupil chybějícího brankáře.

Vzhledem k tomu, že se tento tým stále teprve tvoří, je a bude hlavním cílem pro tuto sezónu získávání tolik potřebných zkušeností, učit se novým věcem a v praxi vyzkoušet házenkářské dovednosti, které získávají chlapci při tréninku. Dalším dílčím cílem je pokusit se získat vítězství v oficiální mistrovské soutěži, což bude těžké vzhledem k účasti v nejvyšší krajské soutěži.

V prvním utkání Poděbradští narazili asi na nejlepší klub ve Středočeském kraji, co se týče výsledků napříč všemi kategoriemi, tudíž je čekal velice těžký soupeř, Handball Úvaly A. Tento tým se prezentuje velice rychlou a agresivní házenou při které padá velmi mnoho branek. Nejinak tomu bylo také v tomto utkání, nicméně k velice rychlému a na branky požehnané utkání přispěly také poděbradští hráči. Velice dobře se vypořádali s vysunutou a aktivní obranou soupeře, a na konci uhráli velice přijatelný výsledek. Konečný výsledek 20:14 ve prospěch domácího týmu je toho důkazem. Střelecky se dokázal prosadit zejména Kristian Macan.

Ve druhém utkání turnaje narazili Poděbraďáci na družstvo Jiskry Zruč n.S.., které do tohoto utkání nastoupilo hráči kategorie mini, kteří nemají s velkou házenou stejné zkušenosti jako poděbradští házenkáři. V samotném zápase, však bylo skóre dlouho velice vyrovnané, ze hry poděbradských bylo cítit podcenění soupeře, což nakonec vyústilo v zaslouženo porážku 11:13.

Celý turnaj lze hodnotit celkem rozpačitě, bohužel družstvu mladší žáků zatím velice chybí týmový duch, velký problémem také velice slabá docházka všech členů družstva mladších žáků.

Co dodat – NEVER GIVE UP!!! – Nikdy se nevzdávej. Všem poděbradským házenkářům děkujeme za reprezentaci našeho klubu.

Další turnaj sehrají Poděbradští mladší žáci v rámci dalšího kola Středočeské ligy 14. dubna 2024 v Hostivici. Do týmu mladších žáků (r. 2011-2012) probíhá celoroční nábor. Více informací získáte na klubovém webu hazenapoděbrady.cz, případně tel. 603 343 096