Házená Poděbrady

Mladší žáci zahájili sezónu přípravným turnajem v Liberci

Tým mladší žáků zahájil podzimní sezónu v sobotu 3. září 2022, když se zúčastnil velice špičkově obsazeného přípravného turnaje, který pořádal tým Handball Liberec.

foto: M. Cíchová – z utkání s DHK Slavie Praha

Tohoto turnaje se společně s našim týmem zúčastnily družstva mladších žáků Handball Liberec, Házená Mělník, HBC Strakonice a dvě top družstva dívčí házené DHK Baník Most a DHK Slavie Praha.

Trenéři Tomáš Vejvar a Jiří Myslivec do tohoto turnaje nominovali hned devatenáctku poděbradských házenkářů kategorie mladších žáků, a to zejména vzhledem k tomu, že se jednalo přípravný turnaj. V každé utkání, tak dostala příležitost kompletní sestava a trenéři měli možnost sledovat, co s jejich svěřenci udělala kvalitní letní příprava. V samotném turnaji se tak představili Mikuláš Beran, Adam Bradna, Vítězslav Pokorný, Štěpán Cícha, Vladimír Obrazcov, Ondřej Škopek, Ondřej Víša, Adam Pošík, Jakub Bradna, Šimon Škoch, Matěj Beneš, Ondřej Beneš, Kristian Macan, Iker Silva, Adam Astrejka, Daniel Urban, Filip Urbánek, Sebastian Martinec a Václav Synek.

foto: M. Cíchová – z utkání s DHK Slavie Praha

V prvním utkání turnaje se poděbradští mladíci utkali s domácí Libereckým týmem a nevedli si vůbec špatně, když odehráli opravdu vyrovnané utkání a to až na závěr, když si nechali domácí gólově odskočit. Ve druhém zápase se střetli s dobře známým družstvem Mělník a nutno poznamenat, že úvodní část zápasu jen těžko označit za povedenou a do druhého poločasu šli se ztrátou sedmi branek, nicméně v poločase druhém mocně dotahovali, zejména díky gólové úspěšnosti Mikuláše Berana a obětavým zákrokům brankáře Matěje Beneše. Přesto výsledek lépe vyzněl pro mělnické, kteří nakonec zvítězili o jedinou branku. Třetí utkání s dívčím týmem DHK Černí Andělé Baník Most přinesl v prvním poločase velice vyrovnávanou podívanou, nicméně v druhém poločase se poděbradští mladší žáci nedokázali prosadit ani z těch nejvyloženější situací, což Mostecké dívky využily a bezpečně si pohlídaly v tomto zápase vítězství. V poslední dvě utkání s týmy HBC Strakonice a Slavie Praha již byla plně v režii zkušenějších soupeřů, kteří mladým Poděbradskými házenkářům, ale také přítomným divákům, předvedli mnoho hezkých akcí, a to jak v útočné, tak obrané fázi.

Celý turnaj lze hodnotit pouze pozitivně, a to jednak díky perfektní práci organizátorů a také týmovému a kamarádskému přístupu celého poděbradského družstva. Chlapci měli možnost získat tolik potřebné zkušenosti, které se jim v budoucnu určitě budou hodit. Všem poděbradským házenkářům a děkujeme za vzornou reprezentaci našeho klubu.