Házená Poděbrady

Mladší žáci zahájili Středočeskou ligu v Libčicích n/Vl.

V sobotu 1.10.2022 konečně vkročili do své soutěže také Poděbradští mladší žáci. Vzhledem ke zrušenému poděbradskému 1. kolu (nepřízeň počasí), tak zahájili Středočeskou ligu mladšího žactva, dvěma zápasy v Libčicích nad Vltavou. Ta jako u dalších kategorií je velký problémem podzimních dní velká marodka, i přes to k zápasům odcestovalo celkem deset poděbradských mladších žáků. Tým tedy nastoupil pod vedením trenéra Tomáše Vejvar ve složení v brance Adam Bradna, dále pozicích spojek se střídali Mikuláš Beran, Štěpán Cícha, Ondřej Beneš, Matěj Beneš. Na obou křídlech ukazovali své doposud získané dovednosti Filip Urbánek, Ondra Škopek a Adam Pošík, v pivotu se snažili prosadit Daniel Urban a Iker Silva.

V prvním utkání se naši mladší žáci utkali s ryze dívčím a dobře fyzicky vyspělým týmem Házené Mělník. I přes výše zmíněný fakt, tedy větší fyzickou vyspělost mělnických dívek měl náš tým značnou devízu v podobě větší herní vyspělosti a lépe zvládnutých základních házenkářských dovedností. Od začátku utkání se celý poděbradský tým dokázal gólově prosazovat a to, jak rychlém, tak postupné útoku. V brance předvedl celkem 11 zákroků Adam Bradna, v útoku 10 branek vstřelil Ondra Beneš, 6 branek Mikuláš Beran, 4 branky Matěj Beneš, Štěpán Cícha a Filip Urbánek a 3 branky Daniel Urban. V obranné fázi na sebe upozornil hned 4 získanými míči Ondra Škopek a 2 zisky Adam Pošík. Na čem celý tým musí určitě zapracovat je proměňování sedmimetrových hodů, když v průběhu tohoto zápasu byl hned 5 krát neúspěšný.

Také ve druhém utkání na naše mladší žáky čekal ryze dívčí tým TJ Turnov, jednalo se však o herně a dovednostně mnohem vyspělejší družstvo než v předchozím zápase. Díky i dalším faktorům, mezi které také patřila větší fyzická vyspělost turnovských dívek, bylo pro naše mladší žáky mnohem těžší se prosadit v postupném útoku. V obrané fázi, byl pro celý tým velký problém ubránit spolupráci spojek s fyzicky dobře vyspělou pivotkou.

Nicméně celý tým se snažil bojovat po celé utkání, v útočné fázi a situacích jedna na jedna se to nejvíce dařilo se 4 brankami Štěpánu Cíchovi, gólově se dokázali prosadit Matěj Beneš se 3 brankami, Ondřej Beneš 3 branky a Mikuláš Beran 1 branka. Na čem celý tým určitě musí v tréninku zapracovat je střelba mimo brankovou konstrukci z bezprostřední blízkosti a velký počet technických chyb v podobě kroků či přerušovaného driblinku, kterých dokázal během utkání „vyprodukovat“ hned jedenáct.

Oba zápasy lze hodnotit pouze pozitivně, vzhledem postupnému hernímu růstu a získávání zápasových zkušeností a také týmovému a kamarádskému přístupu celého poděbradského družstva. Kluci mají v rámci této soutěže možnost získat tolik potřebné zkušenosti, které se jim v budoucnu určitě budou hodit. Co dodat – NEVER GIVE UP!!! – Nikdy se nevzdávej. Všem poděbradským házenkářům děkujeme za reprezentaci našeho klubu a rodičům za podporu v hledišti.