Házená Poděbrady

Mladí poděbradští házenkáři se poprvé přestavili v domácím prostředí

Mladí poděbradští házenkářky a házenkáři měli o minulém víkendu možnost poprvé představit se na domácí půdě. V sobotu 3. 10. 2020 pořádal Poděbradský házenkářský klub 2. kolo Středočeské ligy minižactva a v neděli 4. 10. 2020 již 3. kolo Středočeské ligy mladšího žactva. Oba tyto turnaje se odehrály v nově zrekonstruované Poděbradské městské sportovní hale.

V sobotním turnaji miniházené 4+1 mohl trenérský tým postavit hned dva týmy, když družstvo označené jako Házená Poděbrady 1 bylo složené z dětí, které již mají s miniházenou větší zkušenost a hrají ji již druhým rokem a družstvo označené jako Házená Poděbrady 2, kde zažilo mnoho děti vůbec svoji premiéru na turnaji podobného typu. Zde je nutno říci, že všichni hráči obou družstev podali velmi bojovný a soustředěný výkon a na konci turnaje si zasloužili sladkou odměnu. Sobotního turnaje se kromě dvou domácích týmů, zúčastnili dvě družstva Sparty Kutná Hora a sokola Bělé pod Bezdězem a po jednom družstvu Auto Škody Mladá Boleslav a Sokola Úvaly.

Na závěr nutno poznamenat, že oběma Poděbradským družstvům se střelecky velmi dařilo, když družstvo Házené Poděbrady 1 dokázalo svým soupeřům vstřelit 132 branek a tým Házené Poděbrady 2 pěkných 53 branek. Jejich výkony, které jako tradičně měli vzestupnou tendenci, opět podpořili fanoušci z řad rodičů, prarodičů a sourozenců.

Sestava a branky družstva Házená Poděbrady1 : Sebastián Martinec (25), Václav Synek (32), Matěj Beneš (20), Onřej Beneš (18), David Matúšek (24), Šimon Škoch (13)

Sestava a branky družstva Házená Poděbrady2 : Adam Hefny (7), Ondřej Víša, Vladimír Obrazcov (15), Kristian Macan (5), Jacob Oxboel (1), Filip Urbánek (21), Ondřej Kovanda (4)

            V nedělním turnaji tým mladšího žactva, který byl opět složen z poloviny z dětí kategorie minižactva měli možnost mladí poděbradské házenkářky a házenkáři porovnat své doposud nabité dovednosti s týmy Sokola Bělá pod Bezdězem, SK Hudlice, Házené Mělník a Spartaku Příbram. Nutno opět konstatovat, že se znovu potkali s herně a fyzicky vyspělejšími družstvy, které měli v mnoha případech také věkovou výhodu. To však nemělo velký vliv na nasazení malých poděbradských házenkářů při hře a všichni zúčastnění mohli opět pozorovat zápas od zápasů vzestupnou tendenci jejich výkonů. Atmosféru soutěžního turnaje měl například možnost nasát nový člen našeho klubu Kristián Malich, který se v jednotlivých utkáních vůbec neztratil.

Tým Házená Poděbrady na domácím turnaji nastoupil ve složení v brance Kryštof Lokajíček, Kristián Malich, David Macan, Aneta Navrátilová, Filip Málek, Jakub Procházka, Matěj Beneš, Ondřej Beneš, Šimon Škoch, David Matúšek a Václav Synek. „ Jsme na cestě“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *