Házená Poděbrady

Mladší žáci odehráli poslední turnaj před nucenou pauzou

14.10.2020

Mladí poděbradští házenkářky a házenkáři v sobotu 10. 10. 2020 odehráli zatím poslední ligový turnaj Středočeské ligy mladšího žactva před nucenou covidovou pauzou. Sobotní turnaj se uskutečnil v házenkářské hale Sokola Úvaly, když účastníky byli kromě dvou domácích výběrů, HC Kolín a tým Házené Poděbrady. Do jednotlivých utkání turnaje mohli poděbradští trenéři postavit hned desítku hráček a hráčů. Tým Házená Poděbrady na turnaji nastoupil ve složení v brance Kryštof Lokajíček, Aneta Navrátilová, Filip Málek, Jakub Procházka, Sebastián Martinec, Matěj Beneš, Ondřej Beneš, Šimon Škoch, David Matúšek a Václav Synek, byl tedy opět složen z více než poloviny z dětí kategorie minižactva. Nutno znovu konstatovat, že stejně jako tomu bylo v předešlých kolech Středočeské ligy mladšího žactva, znovu jsme se potkali s herně a fyzicky vyspělejšími družstvy, které měli v mnoha případech také věkovou výhodu.

V prvním utkání turnaje se střetli s prvním  domácím družstvem, které je složeno s dětí ročníků narození 2008. V průběhu tohoto zápasu byl na dětech vidět ohromný respekt ze soupeře, který v současné době patří mezi nejlepší v probíhající lize a ještě neokusil hořkost porážky. Pro všechny naše děti to byla obrovská škola a také nastavené zrcadlo, jejich doposud nabitých házenkářských dovedností. Výsledkem byl také fakt, že za celý zápas se jim nepodařilo vstřelit branku.

Ve druhém utkání, však veškerý respekt šel stranou a s druhým domácím výběrem, který byl složen výhradně z hráčů ročníků 2009, sehráli mladí poděbradští házenkáři o mnoho povedenější utkání a nebýt velkého množství střel, které jen těsně minuly brankovou konstrukci, mohli pomýšlet i na velmi překvapivý výsledek utkání. Nicméně za toto utkání zaslouží všichni hráči velkou pochvalu za bojovnost, jak útočné, tak obranné fázi.

V posledním utkání turnaje jsme potkali již podruhé v této sezóně tým HC Kolín, který disponuje fyzicky vyspělými jedinci, kteří stejně jako v prvním utkání turnaje byli pro až o dva roky mladší poděbradské házenkáře velkou překážkou k lepšímu konečnému výsledku samotného zápasu.

Sestava a branky družstva Házená Poděbrady v turnaji: Kryštof Lokajíček – Aneta Navrátilová, Filip Málek (1), Jakub Procházka, Sebastián Martinec, Václav Synek (3), Matěj Beneš (3), Ondřej Beneš (3), David Matúšek (1), Šimon Škoch.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *