Házená Poděbrady

Mladší žáci jeli bojovat do Mladé Boleslavi

V krásnou květnovou sobotu 14.5. 2022 odjeli poděbradští házenkáři týmu mladších žáků bojovat s dalšími soupeři do sportovní haly v Mladé Boleslavi. Poprvé v jarní sezóně mohly všechny týmy sledovat vývoj skóre i na světelné tabuli. Soupeři našim hráčům tentokrát byli hráči Bělé pod Bezdězem a domácí hráči z pořádajícího města. Naši hráči se museli vyrovnat se ztrátou dvou zraněných klíčových opor. Na spojce chyběl Václav Synek a jako druhý brankář se nemohl zúčastnit Michal Daněk.

V prvním zápase nastoupili poděbradští proti Bělé pod Bezdězem, se kterou se tuto sezónu setkali již podruhé. Trenéři varovali hráče, že v předchozím zápase si Bělá hned na začátku vytvořila náskok, který sice pak Poděbrady stahovaly, ale zápas nakonec ztratily. I v tomto druhém zápase si Bělá vybudovala v 1. poločase čtyřgólový náskok. Poděbradští sice bojovali, ale selhala střelba. Tolik tyček a břeven jako v na začátku zápasu snad nedali za celou jarní sezónu. Střel těsně vedle brány nebo přímo do brankáře bylo 17, zatímco vstřelených gólů byly jen 3. S tím, jak se nedařila střelba, šla dolů i psychika celého týmu. O přestávce se trenéři pokusili jednak vytknout chyby, ale také nalít do hráčů naději, že nic není ztraceno. To se ukázalo jako prospěšné. Zároveň trenéři pozměnili na druhou půlku sestavu a na pravou spojku vedle dobře hrajícího Filipa Málka postavili Šimona Škocha. Zlepšil se i bojovný projev levé spojky Sebastiána Martince. Na levém křídle dostal šanci David Matúšek. Na pivotu začali bojovat David Macan nebo Jakub Procházka. Hned od začátku druhého poločasu začali hráči týmu Házená Poděbrady postupně stahovat náskok Bělé. Minutu a půl před koncem již byl náskok pouze o jediný gól. Bohužel čas již nedovolil našim hráčům dotáhnout zápas alespoň do remízy. Za výkon v druhém poločase se však stydět nemuseli. Za dva týdny je čeká Bělá pod Bezdězem na domácím hřišti již po třetí. Naši mladší žáci věří, že tentokrát se již odveta povede.

V druhém zápase nastoupili poděbradští mladší žáci proti domácímu týmu. Po prohře o jediný gól v prvním utkání si chtěli spravit chuť, a tak se na soupeře hned vrhli plnou silou. Soupeř jim byl sice na začátku vyrovnaným týmem, zvláště soupeřova pravá spojka dobře skórovala ze střel z 10 metrů. Přesto tým Házené Poděbrady stále držel otěže zápasu ve svých rukách a udržoval si jedno až dvou gólový náskok. Ve druhém poločase se začala projevovat dobrá fyzická kondice našeho týmu, na kterou při trénincích trenéři přes nevůli hráčů nezapomínají. Výsledkem pak bylo vítězstvím lázeňského týmu o 6 gólů.

Tým Házená Poděbrady jen na obě utkání v následující sestavě. Branku hájil již tradičně Matěj Beneš. Na pravém křídle se střídali Ondřej Beneš a Filip Urbánek. Na pravém křídle hráli Dan Urban, Iker Silva a David Matúšek, který nejdříve nastoupil na pozici pivota. Na pivotech se ukázali David Macan a Jakub Procházka. Na spojkách hráli Sebastián Martinec, Filip Málek, Šimon Škoch, David Kadeřábek a nová posila Olexander Jevpak. Saša Jevpak poprvé nastoupil na pozici spojky a jeho výkon se zdál být nadějný. Stále je však před ním hodně práce.

Hráči se již nyní těší na další zápasy za dva týdny.