Házená Poděbrady

Mladší žáci odehráli poslední dva soutěžní zápasy v Bělé p./B.

28. května 2022

Na poslední dva soutěžní zápasy této sezóny odjeli mladší žáci do Bělé pod Bezdězem, kde je čekali dva soupeři, Sokol Bělá pod Bezdězem a Sokol Vršovice A.

S týmem Bělé se utkali na jaře již po třetí. V obou předchozích zápasech se podařilo soupeři vytvořit si hned na začátku dostatečný náskok. Tentokrát se naši hráči hned od začátku soustředili na to, aby začátek neutekl. Dobrá práce v obraně, dobrý výkon brankáře a souhra v útoku znamenaly vyrovnaný výsledek po prvním poločase. Bohužel ve druhém poločase nastoupili naši hráči jako vyměnění. Zejména polevili v obraně a v útoku začali kupit technické zbytečné chyby, ze kterých plynuly rychlé útoky soupeře. Díky tomu výsledkově Bělá našim hráčům utekla. Zápas skončil porážkou týmu Házená Poděbrady.

V druhém zápase nastoupili hráči Házená Poděbrady proti týmu Sokola Vršovice A s touhou si spravit chuť. Opět se na začátku dařilo v obraně eliminovat útok soupeře a v útoku byla vidět snaha se prosadit. Výsledek poločasu byl stejně jako v prvním zápase vyrovnaný. Bohužel se však zopakoval i druhý poločas. Zejména střelba se stala velkou bolístkou našeho týmu. Pokud hráči vystřelili, bylo to vždy tak, že nebylo probléme naše střely pokrýt. Trenéři apelovali na hráče, aby stříleli do dolní poloviny brány. Hráči však tento apel nevyslyšeli. Když se dostali ke střelbě, již příliš nepřemýšleli nad umístěním střeli. V druhém poločase tak vstřelili pouze jednu branku, což zcela nestačilo, a i tento zápas prohráli.

Naše hráče čeká ještě jeden turnaj o třeboňského kapříka 11. 6. 2022. Trenéři se budou snažit zaměřit se v trénincích na odstranění chyb.

Tým mladších žáků Házená Poděbrady nastoupili v již téměř tradiční sestavě s Matějem Benešem v brance, na spojkách Filip Málek, David Kadeřábek, Sebastián Martinec, Saša Jevpak, Šimon Škoch, na pravém křídle Ondřej Beneš a Iker Silva, na levém křídle David Matúšek a Dan Urban a na pivotu David Macan a Jakub Procházka. Týmu bohužel stále chybí zraněná spojka Václav Synek a zraněný druhý brankář Michal Daněk.

Naši hráči i trenéři stále vítají nové zájemce o tuto skvělou rychlou hru, ve které se skloubí mnoho dovedností.

autor: Jiří Myslivec