Házená Poděbrady

Mladší žáci se po dlouhé době představili na domácím hřišti

Poděbradský házenkářský tým mladších žáků opět po půl roce přivedl házenou do svého domovského města. Všichni přihlížející tak byli svědci postupného růstu úrovně předváděné hry. Na to reagoval i fanclub našeho týmu hlasitou podporou. Fanclub byl tentokrát složen nejen z rodičů a příbuzných hráčů, ale přišli i kamarádi poděbradských borců podpořit hlasité povzbuzování.

V prvním zápase nastoupili poděbraďáci proti favorizovanému týmu Úvaly A. Pro lázeňský tým, bylo družstvo Úval stále velmi těžkým soupeřem, ale oproti minulosti již nepůsobili zcela odevzdaným dojmem. V každém momentu se naši házenkáři snažili držet krok s náročným soupeřem, ten ale stále měl trochu navrch. V útočné fázi se týmu Hazená Poděbrady dařilo prosazovat z místa pivota, kde jako vždy úřadoval hbitý David Matúšek, nebo silovou hrou se snažil prosadit David Macan.. Na spojkách měli hráči Poděbrad trochu méně důrazu v pronikání přes obranu hranou systémem 0-6. Střelba z dálky se ale začala dařit obvyklým borcům jako byl Filip Málek a Václav Synek. Hrou na levém křídle překvapil i Jakub Procházka. Bohužel velké množství technických chyb zejména v podobě špatných přihrávek a špatného zpracování míče, dávalo soupeři možnost poděbradské hráče přehrávat. V obrané činnosti házenkáři z Poděbrad zaostávali v důrazu při situacích jeden na jednoho. Problém dělala i vzájemná souhra obránců. Tým Poděbrad sice zápas prohrál, ale šlo o utkání, které dobře ukáže kde jsou slabiny a kam se má zaměřit příprava.

Ve druhém utkání nastoupili poděbradští v porovnání s Úvaly proti výrazně slabšímu soupeři ze Sokola Vršovice B. Toho trenéři využili, aby mohli vyzkoušet na klíčových postech i jiné hráče. Tak si poměrně výraznou část zápasu zahrál na střední spojce Šimon Škoch a na pivotu David Macan. Déle v hře mohl zůstat i Filip Urbánek. David Matúšek zvyklý hrát pivota, si mohl vyzkoušet pozici levého křídla. Takové zkoušení hráčů dává trenérům do budoucna možnost, hledat další alternativy sestavy. I když mělo poděbradské družstvo stále problémy v obrané činnosti, kvalita soupeře umožňovala chyby v obraně napravit. V bráně podržela tým standardní dvojice brankářů Matěj Beneš a Michal Daněk. V útoku se prosazovali prakticky všichni hráči na všech postech. Malou chvíli si zahrál i nový hráč Iker Silva, který mohl poprvé v životě běhen několika minut nasát atmosféru soutěžního zápasu. Trenéři od něj nečekali žádný velký výkon, ale svojí prací v tréninku si zasloužil do zápasu zasáhnout. Takové pravidlo uplatňují trenéři vůči každému hráči. Tedy, pokud se hráč poctivě pracuje na většině tréninků, má právo si zahrát v zápase.

Družstvo Házená Poděbrady nastoupilo v sestavě. Matěj Beneš a Michal Daněk v brance. Jakub Procházka, Adam Astrejka, Ondřej Beneš, Filip Urbánek a Iker Silva předvedli divákům své výkony na křídlech. Na pivotu mohli příznivci vidět Davida Matúška a Davida Macana. Na spojkách s blýskli Filip Málek, Šimon Škoch, Václav Synek, Sebastián Martinec a David Kadeřábek. Již nyní se družstvo z Poděbrad těší na další zápasy 14.5.2022 v Mladé Boleslavi. Trenéři, kteří v přípravě hráčům nic neodpustí, připraví tréninky tak, aby tým hrál se soupeři vždy kvalitní zápas.