Házená Poděbrady

Mladší žáci v rámci Středočeské ligy zavítali do Vršovic

31.10.2021 – Jiří Myslivec

V sobotu 30.10.2021 vyrazil tým mladších žáků Házené Poděbrady po třech týdnech na další soutěžní turnaj. Tentokrát jeli do Prahy do Vršovic, kde je čekali zápasy se třemi soupeři. S dvěma z nich, Kostelec nad Labem a Vršovice B, se již v letošní sezóně soutěžně setkali. S Vršovicemi A se utkali prvně.

Právě s Vršovicemi A se utkali hned v prvním úvodním zápase. Podle očekávání se ukázalo, že šlo o nejtěžšího soupeře. Trenéři očekávali od soupeře jiný styl hry, než nakonec soupeř předvedl. To ale nebyl pro Poděbradské házenkáře nepřekonatelný problém. Se soupeřem po celou dobu utkání drželi krok. Nelze říct, který z týmů byl lepší. Tým Vršovic A měl dobrého hráče na střední spojce, toho se však našim házenkářům dařilo dobře krýt zejména týmovým výkonem. Poděbradští hráči hráli vytaženou obranu na 10 metrech. Když se soupeř dokázal individuálně uvolnit, obrana na brankovišti dokázala spolupracovat tak, že mnoho útoků pokryla. V případě, že se soupeř dostal ke střelbě opět, jako už v mnoha předchozích zápasech, se mohl tým Poděbradských házenkářů spolehnout na skvělý výkon brankáře Matěje Beneše. Jeho zákroky vyvolávaly i v publiku nadšený potlesk. V útoku opět dobře spolupracovaly střední spojky s pivoty. Záběhem z pravého křídla často pomohlo v útoku i pravé křídlo, zatím co levé křídlo hrálo více silovou hru se střelbou přímo z křídla. Střední spojky dokázaly měnit styl hry. Trenéři byli nakonec spokojeni jak s projevem hry, tak i s výsledkem. Zápas skončil zaslouženou remízou 11:11.

V dalším utkání nastoupili Poděbradští házenkáři proti Kostelci nad Labem. Stejně jako v utkání hraném na konci září v Poděbradech naši hráči soupeře od začátku přehrávali. Projevily se náročné tréninky fyzické přípravy, které trenéři hráčům připravuji. Díky tomu zvládli naši hráči soupeře přehrát ve všech herních činnostech. Nedovolili soupeři rozvinout svůj útok a sami Kostelec přehrávali v postupném i rychlém protiútoku. Na konec zápasu si naši hráči zkusili zahrát variantu osobní obrany, proti které již soupeř nedokázal vzdorovat vůbec. Zápas skončil výsledkem 20:10.

Poslední zápas proti týmu Vršovic B sehráli hráči Poděbrad v klidu. Se soupeřem neměli větší problém. Zápas probíhal prakticky identicky jako zápas s Kostelcem. Pouze místo osobní obrany si hráči na konci zápasu zkusili hru bez brankáře se sedmi hráči v poli. Ani v této herní variantě nebyl soupeř schopný, Poděbradské házenkáře ohrozit. Vítězem zápasu byl tým Poděbrad výsledkem 20:5.

Tým Poděbrad nastoupil k turnaji ve složení Matěj Beneš jako brankář. Na křídlech hráli Michal Daněk, Jakub Procházka, Ondřej Beneš. Na pivotech se blýskli David Matúšek a Dan Urban. Na spojkách jsme mohli vidět Filipa Málka, Šimona Škocha, Václava Synka, Sebastiána Martince a Davida Kadeřábka. Jako trenéři podporovali tým z lavičky Jiří Myslivec a Bohumil Synek.

Po skončení turnaje využili někteří hráči skutečnost, že jsou v Praze. Odjeli se ještě podívat na zápas extraligy mužů Dukla Praha – Cement Hranice. Podívali se, jak se hraje házená v podání extraligových družstev.