Házená Poděbrady

Mladší žactvo se představilo na domácím hřišti

Kolotoč házenkářských mistrovských turnajů mladších žáků se v sobotu 25.9.2021 zastavil v Poděbradech. Družstvo mladších žáků pod vedením trenérů Jiřího Myslivce a Bohuslava Synka  se mohlo předvést na domácím hřišti v Palachově ulici. Tým nastoupil v početné sestavě, podporovaný silným fanclubem. Branku hájil Matěj Beneš, který se stal jasnou brankářskou jedničkou týmu. V posledním utkání se střídal s Václavem Synkem, který v prvních dvou utkáních hrál spojku. Na spojkách nastoupili Filip Málek jako kapitán mužstva, Sebastián Martinec, Šimon Škoch, David Kadeřábek, Jakub Procházka a Aneta Navrátilová. Jakub a Aneta nastupovali i na levém křídle. Na pozici pivota se blýskli David Matúšek a Dan Urban. Na pravém křídle se střídali Ondřej Beneš s Anežkou Thérovou. Na levém křídle hráli Filip Urbánek a Michal Daněk.

V prvním utkání nastoupili naši házenkáři proti týmu Kostelce nad Labem. Hned od začátku si naši hráči vybudovali malý náskok, který se dařilo po celou dobu utkání udržovat. Dařila se střelba z 10 m i spolupráce spojek s křídly. Mnohokrát se povedlo i uvolnit pivota, kterému se však až v druhé půli dařilo překonávat brankáře soupeře. V obraně poděbradští házenkáři podali solidní výkon, který stačil na udržování náskoku a vedl k vítězství.

Ve druhém utkání nastoupili naši hráči proti týmu Mělníka, se kterým se utkali již před dvěma týdny v Příbrami. V tomto utkání podali podobný výkon jako proti Kostelci. Hráči na pivotu zlepšili přesnost střelby, ale činnost v obraně měla své mezery. Přesto však stále stačila na vítězství i v tomto zápase. Na konci zápasu se bohužel lehce zranil brankář Matěj Beneš, ale i tak pokračoval ve skvělých výkonech v dalším utkání

V posledním zápase nastoupili Poděbrady proti týmu Jiskry Zruč nad Sázavou. Jiskra přehrávala poděbradské hráče zejména v rychlosti a pohybu na hřišti. Soupeř hrál vytaženou obranu systému 3 – 3, proti níž se poděbradské spojky nedokázaly uvolňovat. Občas se dařily nahrávky na uvolněného pivota a křídla. To však nestačilo. V obraně se projevily nedostatky, kterými jsou pomalé přistupování k soupeřům a pomalý pohyb při soubojích jeden na jednoho. Poděbradský tým musí na odstranění nedostatků při tréninku zapracovat. V zápase nastoupil i druhý brankář Václav Synek. Ten se zaskvěl tím, že dokázal úspěšně zastoupit brankářskou jedničku ve chvíli, kdy si Matěj potřeboval chvilku odpočinout. Navíc se mu při své brankářské premiéře podařilo zlikvidovat i jeden hod ze značky sedmi metrů. Zápas skončil jasným vítězstvím Jiskry.

Takové zápasy, jaký byl s Jiskrou, jsou pro naše hráče velmi cenné. Ukazují, v čem se musí naši hráči ještě zlepšit, a posunují je dál. Vítězné zápasy s Kostelcem a Mělníkem zase ukázaly hráčům, že cesta, kterou se vydali, je správná. Další mistrovský turnaj čeká poděbradské házenkáře v sobotu 9.10.2021 v Úvalech. Zápasy s Úvaly mají pro poděbradské mladší žáky nádech derby, a tak je na co se těšit.