Házená Poděbrady

Poděbradští házenkáři se představili v nedalekých Úvalech

Dva týdny po domácím turnaji vyjeli 9.10.2021 poděbradští házenkáři kategorie mladších žáků do Úval. Zápasy v Úvalech s domácím týmem ať již A či B jsou vždy na úrovni derby a naši hráči se na ně vždy těší a zvláště právě v Úvalech touží po úspěchu.

Turnaj měli zahájit právě s týmem B Úval. Na začátku se však vyskytly technické problémy s kvalitou hrací plochy. Hrací plocha byla mokrá. Zdrojem vlhkosti byla kondenzace ze střechy, kterou se pořádajícímu týmu z počátku nedařilo eliminovat. Z toho důvodu bylo o hodinu odloženo uvedené utkání s týmem Úval. Bohužel, díky problému s hrací plochou uklouzl při rozcvičení jeden z hráčů, Filip Urbánek a do turnaje již nezasáhl. Věříme, že o nic nejde a brzy se objeví na tréninku.

V prvním utkání nastoupili naši mladší žáci proti nejtěžšímu soupeři, týmu Úval B. Od začátku šlo o vyrovnaný zápas, dobrá obrana byla podpořena opět skvělými zákroky brankáře. Hráčům se dařilo eliminovat útoky soupeře ve formátu jeden na jednoho a pokud někdo ze soupeřů pronikl do střelby z brankoviště, brankářská jednička týmu Matěj Beneš opět předvedl své kvality. Dobře kryl i střely z dálky. V útoku se naši hráči dostávali do nebezpečných situací souhrou spojek s pivoty, nebo křídli na úrovni šesti metrů. Spojky se snažili  ohrožovat branku soupeře střelbou s 11 metrů. Bohužel vlastní zakončení již nebylo přesné. Mnoho střel skončilo nastřelením brankáře soupeře nebo na tyčce branky. V druhé půli se střelba zlepšila, ale naši hráči maličko polevili v obraně, čehož soupeř využil. Zápas byl opravdu vyrovnaný. O jeden gól vyhráli však šťastnější soupeři. Tento zápas nám ukázal nedostatky ve kterých je třeba se zlepšovat. Tím je zejména morální odolnost vydržet hrát ve vysokém tempu až do konce zápasu.

Další dvě utkání proti Vršovicím B a Příbrami již byly hladkou záležitostí našich hráčů. Soupeři kvalitou hry na poděbradské házenkáře naprosto nestačili. Jedině lze ohodnotit brankáře Vršovic, ale ani on nemohl zabránit drtivému vítězství našich hráčů. Naši hráči hodně těžili ze schopnosti neumožnit soupeřům hru v útoku, odebrat soupeři míč a zakončovat rychlým útokem. V případě postupného útoku, také poděbradští hravě soupeře přehrávali. Obě utkání přinesly našim hráčům spravení chuti po těsné prohře s Úvaly. V celém turnaji se ukazovala soudržnost. Družstvo hrálo jako tým, nikoliv jako nahodilá skupina jednotlivců. V brance nastoupili jako jednička Matěj Beneš a jako dvojka Kryštof Lokajíček. Kryštof pomohl v okamžicích, kdy Matěj potřeboval krátký odpočinek, aby se mohl soustředit na další svůj výkon. Na spojkách hráli Filip Málek, David Macan, Sebastián Martinec, Václav Synek, Šimon Škoch a David Kadeřábek. Na spojce hrál i Jakub Procházka, který hrál i na levém křídle. Na levém křídle dále hráli ještě Adam Astrejka a Michal Daněk. Na pravém křídle hrál Ondřej Beneš. Na pivotu se střídali David Matúšek a Dan Urban. Tým vedli trenéři Jiří Myslivec a Bohumil Synek. Házenkáři byli z hlediště podporováni věrným fanclubem.